Chorwacja od 1 lipca w Unii Europejskiej

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #8971 przez BALKANDRIVER
admin napisał:

Do paszportu trzeba mieć minę jak sowiet po litrze samogona

Ha,ha,ha - coś w tym jest, ja wyglądam, jak rasowy terrorysta, a Aśka, jak bojowniczka IRA !

Moje pytanie jest nadal aktualne!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #8967 przez Albin
W lutym wyrobienie biometrycznego kosztowało mnie 140 pln i na 10 lat spokój. Zamiast 30 dni czekałem zaledwie 2 tygodnie.
Niestety, zdjęcie identyczne jak do dowodu czy prawa jazdy odpada podobnie jak uśmiech na twarzy. Do paszportu trzeba mieć minę jak sowiet po litrze samogona

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia10 lata 8 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #8964 przez ruks
Pewnie oszczędność, jak ktoś nie ma to nie i nie jeździ zbyt często poza UE to nie musi wyrabiać.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #8928 przez BALKANDRIVER
Następny / a wróg paszportu?

Najlepiej zadzwoń do Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce - tam uzyskasz autorytatywną odpowiedź, a nie gdybanie.
Tel: 22 844 23 93 - sekretarz Ambasady - Pani Natalija Bukovec-Osmičević.
Ale zapewne usłyszysz to:
Na podstawie decyzji Rządu Republiki Chorwacji obywatele Rzeczypospolitej Polskiej (również dzieci), którzy przebywają w Republice Chorwacji do 90 dni, mogą przekroczyć chorwacką granicę z ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Sugerujemy jednak posługiwanie się paszportem (NIE JEST TO OBOWIĄZKOWE), gdyż niektóre instytucje mogą wymagać okazania tego dokumentu (np. kantory, banki czy ośrodki zdrowia).
Pomogłem? - Ale nic za darmo!
Napisz mi, proszę, i tu nie jestem absolutnie złośliwy, potraktuj moje pytanie, jako moją prywatną sondę.
Dlaczego niektórzy turyści chcą koniecznie przekraczać granice, legitymując się tylko dowodem osobistym, a nie paszportem?
Co przez nich przemawia, jakie są tego pobudki?
Z góry dzięki!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Ostatnia10 lata 8 miesiąc temu edycja: BALKANDRIVER od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #8894 przez werder16
No właśnie mam pytanie co do tej Chorwacji w Unii czy był ktoś z was już na wakacjach w tym roku tam? Ogólnie chodzi mi o to czy jest możliwość dostania się tam bez paszportu?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8619 przez BALKANDRIVER
Zorientowani.com napisał:

Nie zgadzam się z przedmówcami, Chorwacja jest piękna, różnorodna i ciekawa. Wszystko jest kwestią indywidualnych upodobań. A zmieni się tyle , że nie będziemy musieli stać w i tak niezbyt długich kolejkach na granicy.

Masz prawo, jak napisał ruks, do swojego zdania. Ale piszesz, jako turysta. I bardzo spłycasz problem. I, jako turysta, masz też do tego prawo, choć, jak większość turystów masz rozdwojenie jaźni. No bo skoro piszesz, że i tak nie będziemy stali w kolejkach na granicy, to co za radocha, że Chorwacja będzie w Unii?
Implikacje tego faktu są o wiele bardziej brzemienne w skutkach, niż tylko uciecha psów spuszczonych z uwięzi, które mogą wymachiwać dowodem osobistym, a nie paszportem (to bardzo częsta postawa, której nie rozumiem w kontekście "walki" o "paszport w szufladzie").
Ja patrzę inaczej i widzę tu kolejne państwo, które będzie dojone przez unijnych biurokratów, którzy (jedni - zyskają stanowiska w Brukseli), (inni) zagnieżdżą się w Chorwacji, pobierając sowite pensyjki (wiesz, ile zarabiają?, bo ja wiem) za próby projektów dostosowania norm tego państwa do norm unijnych.
I nigdy im się to nie uda! Popatrz na choćby Grecję. Ale swoje zarobią, teoretycy i wizjonerzy. A kto za to zapłaci? Chorwacja!
Nie będę rozwijał, bo to ani to forum, ani nie chcę i nie mam ochoty pisać elaboratów.
Powróćmy do postu za 3 lata i wtedy okaże się, kto miał rację.
Bo, nie chwaląc się, w przypadku Słowacji, moje przepowiednie się sprawdziły, co do joty. Niestety.

A w kwestii turystycznej - tak, Chorwacja jest piękna i różnorodna, ale na Półwyspie Bałkańskim znam wiele ciekawszych miejsc. Jeszcze bardziej różnorodnych i nie będących "Krupówkami".


BALKANDRIVEER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.539 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com