„Kokoschka. Ja w centrum zainteresowania“

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #9522 przez Albin
„Kokoschka. Ja w centrum zainteresowania“

Wiedeńskie Muzeum Leopoldów po raz pierwszy poświęca
wystawę fotografiom z prywatnego życia jednego z najważniejszych austriackich artystów XX w. Oskara Kokoschki.
Wystawa nosi tytuł „Kokoschka. Ja w centrum zainteresowania“ a
można ją oglądać do 27. stycznia 2014 r. w Wiedniu.
Oskar Kokoschka (1886-1980) jest bez wątpienia jednym z najważniejszych protagonistów modernizmu. Jego artystyczna spuścizna jako malarza, grafika, ale też dramaturga, eseisty i scenarzysty na trwałe wpisała się w europejską historię literatury i sztuki.
Dotychczas nie był znany fakt, że życie i twórczość Oskara Kokoschki zostały uwiecznione na tak wielu zdjęciach. Ze zbioru prawie 5.000 zdjęć, które znajdują się w budynku Uniwersytetu Sztuki Stosowanej w Wiedniu, Muzeum Leopoldów zorganizowało wystawę „Kokoschka. Ja w centrum zainteresowania”. Wyjątkowe
zdjęcia i ich serie prezentowane są wraz z obrazami i grafikami samego artysty.
Można na przykład podziwiać słynne portrety Kokoschki i zrozumieć proces ich powstawania dzięki zdjęciom. Wiele zdjęć zostało wykonanych przez znanych fotografów lecz cześć z nich to anonimowe ujęcia.

Bliższe informacje na stronie: www.leopoldmuseum.org
„Kokoschka. Ja w centrum zainteresowania”
04.10.2013 r. do 27.01.2014 r.

Leopoldmuseum
Dzielnica Muzeów
Museumsplatz 1
1070 Wiedeń

. Der Maler und sein Modell II, 1923 © Saint Louis Art Museum, Bequest of Morton D. 910: 1983 © Foundation Oskar Kokoschka/VBK, Wien 2013
. Oskar Kokoschka, Tre Croci – Dolomitenlandschaft, 1913 © Leopold Museum, Wien, Inv. 624
. Universität für angewandte Kunst Wien, Oskar Kokoschka-Zentrum
. © Universität für angewandte Kunst Wien, Oskar Kokoschka-Zentrum

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.513 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com