Pomagamy rodzinie z Nepalu

  • Gość
  • Gość
8 lata 3 tygodni temu #13962 przez
Replied by on topic Pomagamy rodzinie z Nepalu
Młode pokolenie z Doliny Langtang nie próżnuje. Zorganizowali w dniu dziesiejszym w Muzeum w Katmandu wystawę zdjęć opowiedającą historię ludzi z Langtang. W ten sposób chca aby ich historia i kultura również odbudowała się po trzęsieniu ziemi, tak jak i ich domy.
Jeżeli kto ma ochotę pocczytać na ten temat coś więcej zapraszam na stronę www.facebook.com/profile.php?id=455427434664722&ref=ts&fref=ts

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 3 tygodni temu #13952 przez
Replied by on topic Pomagamy rodzinie z Nepalu
Polecam film nakręcony przez Tsemaya o Dolinie Langtang podczas trzęsienia ziemi. Tsemay to członek rodziny, której pomagam. Młody i inteligentny chłopak wcześniej studiował w Katmandu. Obecnie na nim spoczywa obowiązek zapewnienia rodzinie dochodu.
www.facebook.com/506698952827130/videos/..._mref=message_bubble

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 tygodni temu - 8 lata 4 tygodni temu #13949 przez Albin
Kiermasz przedmiotów z Nepalu przed slajdowiskami, organizowany przez Joanna Abramczyk.

Joanna napisała do nas taką informację:

"Staram się w ten sposób pomóc rodzinie poszkodowanej w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla konkretnej rodziny z Doliny Langhtang z Nepalu. W wyniku trzęsienia ziemi o sile 7,9 zginęło wiele osób z tej doliny, ci co przeżyli niejednokrotnie stracili wszystko: rodziny, dach nad głową, swoje dotychczasowe zajęcie, zwierzęta, które pozwalały im na proste przeżycie. W Dolinie Langhtang większość domów zniknęło z powierzchni ziemi, wiele osób zginęło. Wiele z osób ocalonych z wioski Langhtang koczuje w prowizorycznych domach z blachy.

W zeszłym roku byłam w Nepalu i poznałam tych ludzi osobiście.

Mieszkają tam ludzie niezwykle życzliwi, pogodni, wrażliwi. Z duszą i naiwnością dziecka. Jednocześnie nauczeni ciężkiej pracy, prości i dumni. Honorowo chcą zapracować na udzielaną im pomoc.

Rodzina, której chcę pomóc nie chce otrzymywać pieniędzy za darmo. Chcą mieć zajęcie, poczucie sprawstwa, chcą mieć poczucie, że mogą nadal być potrzebni, zarabiać pieniądze i cokolwiek od nich zależy.

W związku z tym wpadłam na pomysł zorganizowania sprzedaży przedmiotów, które sami robią.

Podczas mojej podróży poznałam Tsemaya. Jest to student księgowości, który zarabiał w ten sposób, że pomagał wujkowi w hostelu obsługiwać gości. Czasami najmował się jako przewodnik. Przed katastrofą pojechał do Katmandu na egzaminy. Być może to uratowało mu życie. 11 osób z jego najbliższej rodziny zginęło podczas zejścia lawiny. Stracił dom. Obecnie przebywa w Katmandu, natomiast jego rodzice powrócili do Doliny Langhdtang, gdzie próbują zorganizować swoje życie na nowo. Bez naszej pomocy mają bardzo małe szanse aby odbudować swój dom i móc godne żyć."

Tsemay Tamang na facebooku
www.facebook.com/chime.tamang?fref=pb&hc...tion=profile_browser

Rodzina



Wpłata za część przedmiotów



.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 4 tygodni temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.550 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com