Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Big Bear - Dolina Wielkiego Niedźwiedzia

Big Bear - Dolina Wielkiego Niedźwiedzia 4 miesiąc 1 tydzień temu #15197

 • Agnieszka L.
 • Agnieszka L. Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Fresh Boarder
 • Fresh Boarder
 • Posty: 9
 • Oklaski: 2
 • Otrzymane podziękowania: 0
Kalifornia to nie tylko “złote plaże” surfing, wypoczynek pod palmami w gorącym słońcu południa. To stan kontrastów dlatego dzisiaj chciałam was zaprosić w góry do Big Bear Lake. Z Costa Mesa, gdzie mieszkamy, do Big Bear Lake jest 94.5 mil (152 kilometry), dlatego odwiedzamy ten rejon dosyć często. Miejscowość ta położona jest pomiędzy Los Angeles (ok. 2,5h jazdy samochodem), a Las Vegas (ok. 2h jazdy). Bear Mountain to raj dla osób jeżdżących na nartach amatorsko i parę dobrych tras dla narciarzy zaawansowanych, jest tam 12 wyciągów i 27 km tras, z czego ok. 70% to trasy dla najbardziej zaawansowanych. Najwyższy szczyt leży na wysokości 2684 m, skąd prowadzi najdłuższa i najciekawsza tak zwana “czarna trasa” którą nazwano Geronimo. Jest to trudna trasa, tylko dla bardzo zaawansowanych narciarzy.
Trochę historii.
Teren Big Bear Lake był zamieszkany przez rdzennych Indian Serrano przez ponad 2000 lat, zanim został zbadany przez Benjamina Wilsona i jego grupę. Kiedyś zaludnione przez tubylców i niedźwiedzie grizzly, od których obszar ten otrzymał swoją nazwę, największy napływ osadników do “Doliny Wielkiego Niedźwiedzia” miał miejsce podczas gorączki złota w południowej Kalifornii od 1861 do 1912 roku. W tym też okresie wytępiono tam niedżwiedzie. Ostatni raz grizzli był widziany w regionie w 1908 roku. Obecnie w Big Bear są czarne niedźwiedzie od czasu ich wprowadzenia w 1933 roku, są one nawet czasami widywane w pobliżu domów okolicznych mieszkańców. Gdy w drugiej połowie XIX wieku znaleziono w regionie złoto, doprowadziło to do natychmiastowego napływu poszukiwaczy tego kruszcu, a co za tym idzie i rozwoju miasta. By zapewnić wodę potrzebną coraz większej populacji zbudowano tamę, dzięki której powstało dzisiejsze jezioro Big Bear. Na początku XX w wycieczka do Big Bear Lake z San Bernardino zajmowała dwa dni na wozach konnych. W tym czasie jeden z mieszkańców “Doliny Niedżwiedzi” – Kirk Phillips, który wyruszył w podróż do Nowego Jorku i zobaczył pierwszą na świecie linię autobusową. To zainspirowało go do stworzenia drugiej linii autobusowej na świecie z San Bernardino do Big Bear Valley za pomocą białych ciężarówek z kilkoma rzędami siedzeń. Umożliwiło to wioskom rozwój, a Big Bear Lake stało się pierwszym górskim terenem rekreacyjnym w południowej Kalifornii. Wiele osób podróżowało, by cieszyć się rekreacją na jeziorze Big Lake, inną turystyczną atrakcją było naturalne gorące źródło. Emile Jesserun kupił 40 akrów ziemi (16ha), która obejmowała gorące źródła i zbudował pierwszy duży ośrodek w Big Bear, Hotel Pan Hot Springs, w 1921 roku. W 1933 roku wiele hoteli i kurortów w rejonie Big bear zostało poważnie uszkodzonych przez wielki pożar, którego ofiarą padł również Hotel Pan Hot Springs.
Big Bear Lake, było to również popularne miejsce do robienia zdjęć do filmów takich jak zdjęcia w wersji z 1920 r. “Last of the Mohicans“oraz wielu epizodów serialu “ Bonanza” w latach 60 w Cedar Lake. Big Bear Lake było jedną z lokalizacji filmowych dla Daniela Boone’a, “Gone with the Wind”, Disneya “Old Yeller” – filmu muzycznego z 1969 roku “Paint Your Wagon” – filmu wojennego z 1983 roku, oraz otwarcia dla programu dziecięcego NBC HR Pufnstuf i ostatniej sceny w “Better Off Dead”. W 1924 r. w rejonie Big Bear było aż 44 ośrodków wypoczynkowych co powodowało stały napływ turystów.Sporty zimowe są również bardzo popularne w Big Bear. Pierwsza skocznia w Big Bear została wzniesiona w 1929 roku i bardzo szybko zdobyła miejsce gdzie bito rekordy świata w skokach narciarskich. W następnych latach Big Bear Lake zbudowano więcej skoczni, a Viking Ski Club w Los Angeles zaczął je wykorzystywać do zawodów sportowych. Oficjalne otwarcie Big Bear jako zimowego kurortu w poludniowej Kaliforni odbyło się w 1952 roku, kiedy Tommy Tyndall otworzył ośrodek sportów zimowych w Big Bear Lake, znanym teraz jako Snow Summit. Mimo że w niektóre zimy na tym terenie opady śniegu nie są duże, ale maszyny śnieżne stale utrzymują trasy narciarskie w pełnej gotowiści dla turystów.
Latem 1968 roku, Caltech rozpoczął budowę Big Bear Solar Observatory (BBSO) położonego na północnym brzegu Big Bear Lake. Z powodu obfitych opadów deszczu i śniegu w tym czasie poziom jeziora wzrósł o kilka stóp, a BBSO było otoczone wodą, budowa została zakończona w maju 1970 roku przy użyciu prowizorycznych barek. BBSO, obecnie obsługiwane przez New Jersey Institute of Technology, nad dużym jeziorem Big Bear to punkt orientacyjny połączony z północnym brzegiem przez skalistą groblę. Od 1970 roku w Big Bear Lake organizowany jest też coroczny Oktoberfest. Big Bear Lake Oktoberfest ma również najwyższy stopień tego typu imprez w USA. Big Bear Lake otrzymało prawa miejskie 28 listopada 1980 roku. W latach 90. miasto zyskało sławę jako miejsce treningowe dla mistrzów boksu. Oscar de la Hoya, Mike Tyson, Fernando Vargas, Gennady Golovkin i Shane Mosley należą do słynnych bokserów, którzy trenowali w Big Bear.
Zapraszam do obejżenia zdjęć z naszych wypraw do Doliny Wielkiego Niedżwiedzia na moim blogu www.discovering-our-world.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnio zmieniany: przez Agnieszka L..
 • Strona:
 • 1

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
rowerowe testy porady wycieczki

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Polecamy

 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.