Japonia: Fukushima atrakcją turystyczną?

  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #7849 przez
nie wiem czy to dobry pomysł aby gloryfikować takie miejsca....

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7844 przez zkarola
Sied­miu ja­poń­skich in­te­lek­tu­ali­stów chce prze­kształ­ce­nia po­zo­sta­ło­ści elek­trow­ni ato­mo­wej w Fu­ku­shi­mie w atrak­cję tu­ry­stycz­ną, która przy­cią­gnie zwie­dza­ją­cych i bę­dzie ostrze­że­niem dla przy­szłych po­ko­leń - pisze w czwar­tek ja­poń­ski dzien­nik "Asahi".

In­te­lek­tu­ali­ści mają za­miar roz­po­cząć na Twit­te­rze i w pra­sie dys­ku­sję na temat udo­stęp­nie­nia elek­trow­ni ato­mo­wej tu­ry­stom. Ich zda­niem Ja­po­nia już teraz musi zde­cy­do­wać o tym, jak Fu­ku­shi­ma bę­dzie wy­glą­dać za 25 lat.

"Jeśli chce­my za­cho­wać pa­mięć, nie mo­że­my zbu­rzyć ośrod­ka w Fu­ku­shi­mie - prze­ko­ny­wał jeden z po­my­sło­daw­ców, pro­fe­sor fi­lo­zo­fii na to­kij­skim Uni­wer­sy­te­cie Wa­se­da, Hi­ro­ki Azuma. - Elek­trow­nia bę­dzie nam le­piej słu­ży­ła jako atrak­cja tu­ry­stycz­na, gdzie lu­dzie z ca­łe­go świa­ta będą mogli uczyć się z hi­sto­rii".

Grupa in­te­lek­tu­ali­stów, w któ­rej skład wcho­dzą m.​in. so­cjo­log Hi­ro­shi Ka­inu­ma i ar­chi­tekt Ryuji Fu­ji­mu­ra, spo­tka­ła się ostat­nio w Tokio, żeby prze­dys­ku­to­wać szcze­gó­ły pro­jek­tu. Za­sta­na­wia­li się nad tym, co po­win­ni zo­ba­czyć tu­ry­ści w elek­trow­ni i w jej oko­li­cach. Jed­nym z po­stu­la­tów było uka­za­nie, jak wy­glą­da­ło życie pre­fek­tu­ry Fu­ku­shi­ma przez ka­ta­stro­fą.

We­dług po­my­sło­daw­ców w przy­szło­ści Fu­ku­shi­ma mo­gła­by tra­fić na listę świa­to­we­go dzie­dzic­twa UNE­SCO, po­dob­nie jak Po­mnik Po­ko­ju w Hi­ro­szi­mie, na którą w 1945 roku spa­dła pierw­sza bomba ato­mo­wa.



onet.pl/PAP

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.431 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com