Lifecycle - rowerem po zdrowie - 6 sierpień 2011

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3528 przez zkarola
Myślałam o tym właśnie niedawno i szukałam opisu trasy stąd mam ją gotową;) Też nie znam wielu tych miejsc, a z tego co zdążyłam się zorientować wiele jest teraz zarośniętych..

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3527 przez dedos
Wow! No nieźle :lol: Podoba mi się i popieram! Nie znam połowy z tych miejsc, więc chętnie bym się na to pisała :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3523 przez zkarola
Ten termin mi nie odpowiada, ale można kiedyś zrobić wycieczkę rowerową Szlakiem Twierdzy Kraków, rozbijając trasę np. na 3 dni

Przebieg pieszo-rowerowego Szlaku Twierdzy Kraków pokrywa się w dużej mierze z historyczną, forteczną drogą rokadową. Szlak pieszo-rowerowy oznakowany jest jako żółto-czarno-żółty(barwy Habsburgów i cesarskiej Austrii)[3], a składa się z dwóch odcinków – północnego (60 km) oraz południowego (41 km) zgodnie z naturalnym ukształtowaniem – rzeka Wisła

Pętla północna

Odcinek północny od Fortu „Mogiła” do Fortu „Kościuszko” (lewy brzeg Wisły z Nowej Huty nieopodal Kopca Wandy do Salwatora łącząc forty położone w północnej części miasta). Ze względu na jej długość (łącznie około 60 km) warto ją podzielić na dwa odcinki.

Pierwszy pododcinek pętli północnej:

Trasa: ul. Igołomska – Fort Mogiła (0,2 km) – Kopiec Wandy (1 km) – Fort Grębałów (6 km) – Fort Krzesławice (7 km) – Fort Dłubnia (8 km) – Fort Mistrzejowice (11 km) – Fort Batowice (12,5 km) – Fort Sudół (14 km) – Fort Łysa Góra (17,5 km) – Fort Węgrzce (18 km) – Witkowice (21 km) – /zjazd do reliktów prochowni + 1,4 km/ – Fort Bibice (25 km) – /zjazd do Fortu Zielonki + 0,6 km/ – Fort Zielonki (26,5 km) – Zielonki centrum
Długość trasy: 28 km
Skala trudności: 3/6
Oznakowanie: dobre
Czas jazdy wraz ze zwiedzaniem: 3-4 godziny

Drugi pododcinek pętli północnej:

Trasa: Zielonki centrum – Czerwony Most (1,2 km) – Fort Pękowice (2,5 km) – Fort Tonie (3,5 km) – /zjazd do Fortu Pasternik + 2 km/ – Fort Pasternik (10,5 km) – Fort Mydlniki (13 km) – Chełm (16,5 km) – Fort Olszanica (18 km) – Fort Skała (20 km) – Fort Bielany (tzw. „Krępak”) (22 km) – Opactwo na Bielanach (23,5 km) – ZOO (26,5 km) – Fort Kościuszko (30 km) – Salwator pętla
Długość trasy: 32 km
Skala trudności: 4/6
Oznakowanie: dobre
Czas jazdy wraz ze zwiedzaniem: 3-4 godziny

Pętla południowa

Odcinek południowy od Fortu „Lasówka” przez Fort „Bodzów” do Fortu „Św. Benedykta” (prawy brzeg Wisły z Płaszowa przez Ludwinów do Krzemionek łącząc fortyfikacje leżące w południowej części miasta). Charakterystyka tej części szlaku przedstawia się następująco:

Trasa: Wzgórze Lasoty – Rondo Matecznego (2 km) – Ludwinów / ul. Twardowskiego (4,5 km) – Skałki Twardowskiego (6,5 km) – Fort Bodzów (10 km) – Fort Winnica (12,5 km) – Forty Skotnickie (południowy i północny) (15,5 km) – Fort Borek (20 km) – Fort Łapianka (21 km) – Uzdrowisko w Swoszowicach (23 km) – Fort Swoszowice (25 km) – Fort Rajsko (26 km) – /zjazd do szańców fortu Rajsko (ul. Kuryłowicza) + 2 km / – Forty Kosocickie (wschodni oraz zachodni) (29-30 km) – Fort Prokocim (33 km) – Fort Lasówka (39 km) – ul. Rybitwy
Długość trasy: 41 km
Skala trudności: 3/6
Oznakowanie: dobre
Czas jazdy wraz ze zwiedzaniem: 4-5 godzin

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3519 przez dedos
6 sierpnia 2011 r wyrusza kolejna wyprawa z cyklu 1-dniowych wycieczek
Lifecycle - Rowerem po zdrowie .



Sobotnia trasa "Twierdza Kraków cz. II - Wschód" rozpoczyna się pod Nowohuckim Centrum Kultury. Zbiórka o 9:00.
Trasa łatwa, ok. 23 km dostępna na: www.bikemap.net/route/814182
Wycieczki skierowane są do wszystkich mieszkańców Krakowa, osób pracujących, studentów, oraz rodzin wraz z dziećmi. Udział w wyciecze jest bezpłatny.
Na wycieczkę należy zabrać ze sobą:
- sprawny rower
- prowiant
- podręczną apteczkę

Zalecany kask rowerowy.

Partnerem akcji „Rowerem po Zdrowie” jest Oddział Krakowski PTTK im. Ks. Karola Wojtyły – Komisja Turystyki Kolarskiej.

Źródło: www1.dzielnica18.krakow.pl/pliki/program1.pdf

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.530 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com