Bezpieczna jazda na rowerze w nocy ?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8440 przez 7tomas7
Fajne bajery. Kupiłbym sobie jakieś światełko do mojego roweru. Czułbym się wtedy w nocy bardzo bezpiecznie. Choć teraz też mam małe światełko, więc coś tam mnie widać.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7188 przez BALKANDRIVER
Nie będę odkrywcą, jeśli napiszę, iż NAJLEPSZY jest zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy!
Żadne gadżety (a jest ich już sporo) nie zastąpią myślenia.
Każdy potencjalny samobójca musi uzmysłowić sobie, że NALEŻY być widocznym. Proces ten musi rozpocząć się w jego łepetynie.
Jeżdżę sporo po zmroku i tyle, ile "cichociemnych" i "czarnych mamb" widzę, woła o pomstę do nieba.
Ilość włóczących się pieszych pomiędzy wsiami i po drogach, całkowicie niewidocznych, często "meandrujących" po szosach, w czarnych/burych kurtkach, ciemnych walonkach itp. jest zastraszająca!
To dotyczy i rowerzystów i pieszych i "jednookich" kierowców, i tych posuwających "na ogarkach", czyli pozycyjnych.
Podczas ostatnich mgieł przerabiałem trasę do Białegostoku, do Warszawy i ilość potencjalnych trafionych przerosła moje oczekiwania!
Ale później jeden z drugim będzie mnie obsobaczał, że mam żarówki 90/100W , a nie przepisowe 55/60W i że oślepiam :P
Gówno tam, oślepiam - ale dzięki temu nie będą mnie włóczyć po sądach za trafienie czarnego (bez podtekstów :laugh: ).
Wynalazki - owszem, każdy jest słuszny, prowadzący do zwiększenia bezpieczeństwa, ale proces należy zacząć od prania mózgów, i to od poziomu przedszkolnego.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7179 przez zkarola
Nowe urządzenie, które ma spowodować że rowerzyści będą bardziej widoczni w nocy. Możliwe że urządzenie to wejdzie niebawem na rynek. Co o tym sądzicie? Czy jednak lepsza jest żółta kamizelka odblaskowa?

A może odblaskowy rower?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.453 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com