Zimowy off-road?

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #2181 przez BALKANDRIVER
No i powracamy do tematu :laugh:

Off-road na "Gierkostradzie".
Właśnie z wczoraj na dziś pobiłem swój życiowy rekord --> trasa Warszawa-Kraków równiutkie 10 godzin!!

Pozdrowienia dla drogowców i tych rewelacyjnych kierowców, którzy pchali się lewym pasem, by tam utknąć pod byle jaką górkę.
Słynna "gierkostrada" przypominała orne pole, lub, jak kto woli, bardziej zaniedbaną, nieodśnieżoną uliczkę osiedlową.

Gdyby nie napęd 4x4, to może jeszcze bym jechał :)
Jak zapiąłem oba napędy pod Międzylesiem, to wypiąłem po wjeździe do garażu.
Pruszków-Milanówek-Nadarzyn -> 2 godziny :woohoo:
I tak w miły sposób przejechałem offroadowo 350 km na 4rech łapkach po krajowej "ósemce".

Na szczęście stałem po nocy tylko 2 godziny pod Mszczonowem, zanim rozkleszczyli 2 tiry, udało mi się jakoś poboczem uciec z innym "grand czirokim", przy wtórze "jobów" rzucanych w CB przez tych, którzy uważali, że jak sami nie mogą jechać, to inni też powinni tam tkwić, a różnica pomiędzy nieobciążonym tirem lub tylnonapędowym plaskaczem, a terenówką z napędem na 2 osie była dla nich czystą abstrakcją.
Udało się, bo pół godziny później korek miał już 30 km

Od Nadarzyna do Dąbrowy Górniczej ani jednej piaskarki, czy solarki. Może 9-12 pługów, po przejeździe których grubość pokrywy śnieżnej na drodze miała 10, a nie 25cm, albo odsłaniali eleganckie połacie lodowych tafli.

Niemniej jednak jazda była kolejnym wyzwaniem oraz potwierdzeniem słów, które powiedział mi lata temu kolega z klubu terenowców: "Spoko, stary, off-road sam cię znajdzie."

Terenówki górą, Tiry na tory :)

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 3 miesiąc temu #104 przez
Zimowy off-road? was created by
Zima wyjątkowa w tym roku, ok 20 cm śniegu i niesamowita szadź. Energetycy klną na czym świat stoi ale za to gminne asfaltowe drogi zamieniły się w tor off-roadowy. Nie zapominajmy tylko o zabraniu łopaty i piły ze sobą bo złamane drzewa blokują wiele przejazdów!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.520 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com