Może nie "off", ale równie piękne drogi świata!

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #11729 przez BeataF
Nowa Zelandia troszkę daleko!
Za to Norwegia jest na liście krajów do zobaczenia na wysokiej pozycji :) ...tak gdzieś pierwsza trójka :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11728 przez raven
Zapierające dech w piersiach drogi świata

Czasem wszystko sprowadza się do samej podróży, a nie jej celu, szczególnie jeśli mamy przed sobą setki kilometrów przepięknych dróg ze spektakularnymi widokami dookoła. Wyprawa tego typu może być bez wątpienia niesamowitą przygodą, jeżeli więc macie w planach wycieczkę samochodową lub motocyklową i szukacie miejsc, w które najlepiej się wybrać, to przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które na pewno długo pozostaną w pamięci.

Norwegia

Norwegia po raz drugi znalazła się w naszym zestawieniu i nie jest to przypadek, ponieważ trudno znaleźć w Europie lepsze miejsce na samochodowe wycieczki. Nazwa tej drogi po przetłumaczeniu na język polski brzmi „drabina trolli” i patrząc na powyższe zdjęcie trzeba się zgodzić, że jest ona bardzo trafiona. Trasa jest stroma i kręta, ale na jej szczycie czeka na nas nagroda w postaci wodospadu, nic więc dziwnego, że jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Z powodu norweskiego klimatu trzeba się jednak liczyć z faktem, że zimą Trollstigen jest przeważnie zamknięta.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia jest powszechnie znana ze swoich gór i rzek, więc droga pozwalająca na podziwianie tych przepięknych widoków musi być równie popularna. State Highway 94 jest jedną na najwyżej usytuowanych autostrad w tym kraju (zajmuje pod tym względem 3. miejsce, zaraz po Desert Road i Lindis Pass), a także jedną z najbardziej niebezpiecznych – współczynnik wypadków z obrażeniami ciała jest tu o 67% wyższy niż w innych rejonach Nowej Zelandii. Nie przeszkadza to jednak turystom poszukującym nowych wrażeń, szczególnie jeśli są fanami filmowej trylogii Władca Pierścieni, bo o takich właśnie krajobrazach mówimy.

Więcej zapierających dech w piersiach dróg świata i opisów zobaczymy tutaj:
www.geekweek.pl/galerie/4121/zapierajace...ersiach-drogi-swiata

rAFAŁ
Załączniki:
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: raven od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.493 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com