Nowa Huta nazywana też The Dark Side :-)

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #12571 przez BeataF
Wiem, że narażam się rodowitym mieszkańcom NH (nie będę ich wymieniać z nazwiska bo trochę ich jest ;) ) ale ja odważna jestem! w końcu ze wsi i w przeciwieństwie do mieszkańców miasta pomykających sobie z nożem bądź maczetą w kieszeni ja mam większy oręż w postaci wideł i kosy :P ale do rzeczy... znalazłam bardzo ciekawy wpis do niejakiej Nonsensopedii.

Nowa Huta (nazywana też The Dark Side lub One Way Ticket) – dzielnica Krakowa.
Hymn: W tej krainie obcy ginie.
Od powstania żąda dostępu do Atlantyku i pierwszoligowego klubu piłkarskiego.
Strój ludowy: dres :laugh:

Sport

Dzielnica jest ważnym ośrodkiem boksu, który trenować można nawet wbrew swojej woli. Karierę zaczynał tu m.in. Marcin Urbaś. Uznawana jest za polską wioskę olimpijską, bo większość jej mieszkańców chodzi w dresach.Tutaj także podobno Marcin Najman trenował ucieczki oraz odklepywanie w matę do walki z Pudzianem.

Ciekawostki

- Każdy Nowohutas rodzi się z premią +5 do umiejętności „walka wręcz”.
- Wszystkim pozostałym mieszkańcom Krakowa na słowa „Nowa Huta” puszczają zwieracze.
- Nową Hutą od dawien dawna zainteresowani byli przybysze z innych krain (głównie samobójcy, uprawiający coraz popularniejszy w tych kręgach sport ekstremalny, zwany zwiedzaniem Nowej Huty).
- Prowadził tam badania sam Konfucjusz, który po uderzeniu w głowę cegłą przez moherkę, stwierdził: „Ta Nowa Huta to wspaniałe miejsce jest”. Stąd maksyma treści następującej: „Konfucjusz mówi: w Kraków NIE MA blokersów. Są tylko rdzenni mieszkańcy Nowej Huty w strojach ludowych”.
- Nową Hutę wpisano niedawno do listy światowego dziedzictwa UNESCO.
- Huta została 8 cudem świata, zamiast Bursztynowej Komnaty.
- Pochodzi stąd formacja Chatlet, z czego są (nie)bardzo dumni.
- „O Nowej to Chuci piosenka”, weszła (i na zawsze pozostanie) do antologii pieśni masowej, polskiej, ku uciesze „gomułkowskiej” dziatwy szkolnej. Zazdroszczą jej mieszkańcy Podwzgórza, Krowodrzy, Wśródmieścia i Grzegżółek, o przysiółkach Krakowa nie wspominając.
- Głównym towarem eksportowym Nowej Huty jest wpierdol.
- Osiedla: Przy Arce i Albertyńskie nie wiedzieć czemu są nazywane przez tutejszych „osiedlami szybkich adidasów”.
- Najczęstszym powodem śmierci w Nowej Hucie jest zbyt duża ilość żelaza w organizmie. Zazwyczaj jest to nóż.
- Tutaj podobno ukryto puszkę Pandory aby nikt nie odważył się spróbować otworzyć.
Pełny tekst nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nowa_Huta

Teraz czekam z niecierpliwością (uzbrojona w widły i kosę) na odzew Hutasów czy to co tam napisali to prawda! :laugh:

Ps. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to, że kibice obu krakowskich drużyn (nie zależnie gdzie mieszkają) łączy dres, kołczan prawilności marki Nike i biała czapka często marki Big Star i umiłowanie graniczące z uwielbieniem do butów czarnych marki Adidas które to panowie są w stanie założyć do garnituru ( a co przecież czarne są to pasują) :P

Z fartem Panowie!!! (to oficjalne powitanie/pożegnanie) :)
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.569 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com