Marmot ogłosił konkurs na najlepszą fotografię górską

Więcej
8 lata 1 tydzień temu - 7 lata 1 miesiąc temu #14549 przez Albin
Laureaci konkursu Marmota & SWPT na szczycie Mnicha!




Zaledwie 3 dni po ogłoszeniu wyników konkursu fotograficznego „Uwolnij emocje zaklęte w górach”, jego laureaci „odebrali” nagrodę główną! Słynny, tatrzański Mnich został zdobyty przez kilkunastu osobową ekipę, w skład której weszli laureaci konkursu, przewodnicy SWPT oraz przedstawiciele Marmota. Mimo wietrznych warunków atmosferycznych, jakie panowały w wyższych partiach Tatr 05.11, podejście szczytowe zakończyło się sukcesem wszystkich uczestniczących w nim laureatów konkursu!

Dla przypomnienia: 02.11 Portal Tatrzański ogłosił 7 laureatów konkursu na najlepszą górską fotografię, organizowanego przez Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot - producenta specjalistycznej odzieży outdoorowej. 3 zwycięzców została wyłoniona dzięki największej ilości
zdobytych „lajków” w drodze głosowania fanów Portalu Tatrzańskiego, którzy w dniach 07.09 - 23.10 oddawali głosy na swoich faworytów. W tej kategorii zwyciężyły zdjęcia autorstwa Piotra Tischnera, Michała Szuplaka i Mateusza Rosy. Kolejne 3 osoby wybrało 8-osobowe Jury; jego uznanie zdobyły fotografie Magdy Jagodzińskiej, Karola Jendrysika i Sławomira Obody. Ostatnią osobą zaproszoną do udziału w ekspedycji na
Mnicha - wskutek spontaniczne decyzji Jury - została Anna Przegendza, której zdjęcie znalazło się tuż za podium
w głosowaniu fanów.




Swoją obecność w ekipie na Mnicha potwierdziła 3 z 7 laureatów - co ciekawe, w komplecie były to osoby z ...3
najlepszymi wynikami w głosowaniu fanów Portalu Tatrzańskiego. Pozostali zwycięzcy, mimo szczerych chęci, nie dali rady dołączyć do zespołu. Skorzystali natomiast z przysługującego im prawa do wyboru zastępców, dzięki czemu sposobność wejścia na Mnicha zyskały 4 znajome im osoby. W miejscu zbiórki, na które wybrane zostało schronisko przy Morskim Oku dołączyła do nich aż 8 przewodników SWPT, 2 przedstawicieli Marmota oraz profesjonalny fotograf. Pogoda zapowiadała się korzystnie - temperatura oscylowała w granicach 0°C, świeciło słońce, wiatr nie urywał głów. Nastąpiło spotkanie organizacyjne, został rozdany specjalistyczny sprzęt, przewodnicy udzielili niezbędnych wskazówek. Było chwilę po godzinie 8 rano, gdy ekipa ruszyła na szlak. Humory dopisywały, a marsz odbywał się w komfortowych warunkach atmosferycznych i bez komplikacji na szlaku. Około godz. 11 ekipa zameldowała się u podnóża Mnicha. Troje z przewodników SWPT przygotowało grunt pod atak szczytowy - założone zostały poręczówki, przygotowano punkty asekuracyjne. Uczestnicy ekspedycji dobrali się w parę z jednym z przewodników SWPT, po czym pary kolejno zaczęły wspinać się w górę Mnicha. Cała akcja trwała około 1,5h i zakończyła się pełnym sukcesem - wszyscy laureaci zgodnie stanęli na szczycie! Jeszcze kilka chwil na podziwianie widoków, obowiązkowa sesja foto i zaczęła się akcja opuszczania Mnicha oraz powrotu do Morskiego Oka. W jej trakcie nieco pogorszyły się warunki - wiatr przybrał na sile, spadła temperatura. Nie ostudziło to jednak zapału uczestników ekspedycji, którzy po ok. 2,5h marszu dotarli do schroniska. Było ok. godz. 15, gdy uczestnicy zdali przewodnikom sprzęt, wykonane zostały kolejne pamiątkowe fotki, pojawiły się też podarki od marki Marmot. Następnie krótka posiadówka w schronisku, połączona z odprawa kończącą i wspólnymi podziękowaniami. Po nich nastąpił i każdy zadowolony rozjechał się w swoją stronę... W ten sposób zakończył się jeden z najciekawszych zorganizowanych przy udziale marki Marmot konkurs. Niewątpliwie dostarczył on moc atrakcji nie tylko jego laureatom oraz uczestnikom, ale także organizatorom. Jest duża szansa, że coś podobnego uda się powtórzyć w niedalekiej przyszłości!









.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Albin od.

Please Logowanie or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #14533 przez Albin
Poznaliśmy laureatów konkursu „Uwolnij emocje zaklęte w górach”!

W niedzielę 23 października b.r. oficjalnie zakończyło się zbieranie głosów na najlepszą górską fotografię
w ramach konkursu „Uwolnij emocje zaklęte w górach”. Już wtedy znane były nazwiska 3 osób, które, dzięki
największej ilości zgromadzonych „lajków”, jako pierwsze zagwarantowały sobie zdobycie nagrody
głównej. Mowa tu o wyjściu na słynny, tatrzański Mnich - w zespole i pod opieką specjalistów ze
Stowarzyszenia Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich. W pon. 31 października wyłonione zostały
kolejne 3 osoby, których zdjęcia najbardziej spodobały się Jury ze strony organizatorów, tj. SWPT, Portalu
Tatrzańskiego oraz marki Marmot, produkującej wysokiej jakości odzież górską. Dodatkowo w drodze
spontanicznej decyzji Jury dołączyła do nich osoba, której zdjęcie znalazło się tuż za podium w konkursie
na ilość „lajków”, jak również zdobyło uznanie w oczach organizatorów. Kto zatem 5 listopada będzie miał
okazję dopisać Mnicha do swojego górskiego portfolio...? Czas poznać zwycięzców!

Największą ilość „lajków” - 2,3 tysiąca - w drodze głosowania fanów Portalu Tatrzańskiego zdobyło zdjęcie autorstwa Piotra Tischnera, zatytułowane „Życie to echo; co wysyłasz - wraca; co siejesz - zbierasz; co dajesz - dostajesz." Wykonane zostało 04.10.2015 na szlaku wiodącym ze Szpiglasowego Wierchu w kierunku Morskiego Oka i przedstawia partnerkę p. Piotra. II miejsce, dzięki 1,8 tysiąca polubień, zdobyła fotografia Michała Szuplaka, zatytułowana „Szczyty z Koziego”. Zgodnie z nazwą, wykonana została na Kozim Wierchu w dniu 09.08.2016 i przedstawia zacienioną Dolinę Pięciu Stawów oraz otaczające ją od wschodniej strony szczyty, m.in. Szpiglasowy Wierch, Koprowy Wierch oraz Szatan. Ostatnie miejsce na podium i 1,6 tysiąca „lajków” przypadło Mateuszowi Rosie za fotografię „Col Rosa”. Tu również nazwa odnosi się do szczytu, czyli Col Rosy we włoskich Dolomitach, a ujęcie wykonane zostało 20.07.16.

fot. Piotr Tischner - 'Życie to echo

Kolejne 3 zdjęcia wybrane zostały poprzez głosowanie 8 osobowego Jury, w skład którego weszli przedstawiciele organizatorów. Każdy z nich głosował na zdjęcia, w których najwyżej oceniane zdobywało 3 punkty, foto z II miejsca - 2 punkty i z III miejsca - 1 punkt. Rozpiętość głosów była dosyć duża - punktowało 17 zdjęć, każde innego autora. Zdecydowane zwycięstwo z 12 punktami i głosy aż 6 jurorów zdobyła Magda Jagodzińska, zarazem zdobywczyni 280 polubień w głosowaniu fanów Portalu Tatrzańskiego. II miejsce z 6 punktami - za zwycięstwo w oczach 2 jurorów - przypadło Karolowi Jendrysikowi, dodatkowo wyróżnionemu ponad 100 „lajków” fanów. Zdjęcie - zatytułowane „Górska Pantera” - wykonane zostało 22.09.2016 w okolicy szczytu Alphubel w Alpach Piennińskich. Przedstawia ono zachód słońca na tle Matterhornu podczas obozu przed atakiem szczytowym na wysokości ok. 3 000 m. n.p.m. Ostatnie, III miejsce na podium i 4 punkty w oczach 2 jurorów, wraz z IV wynikiem na poziomie głosowania fanów - 1,5 tysiąca lajków! - zdobył Sławomir Oboda za zdjęcie zatytułowane „Osiołek”. Wykonane ono zostało 12.07.2016 w Szwajcarii na tle góry Matterhorn, w drodze do schroniska Monte Rossa.

Ponadto, w drodze spontanicznej decyzji organizatorzy postanowili o przyznaniu dodatkowego miejsca w zespole na Mnicha dla Anny Przegendzy. Jury doceniło jej niezwykłą odwagę i pomysłowość, jak również sam wynik w głosowaniu fanów - aż 1,1 tysiąca polubień, dający wynik tuż za podium. Szczegółowe informację związane z wyjściem na Mnicha laureaci otrzymają od organizatorów drogą mailową oraz telefoniczną. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w zespole na Mnicha znajdzie się profesjonalny fotograf, który uwieczni eskapadę na zdjęciach. W oczekiwaniu na rezultaty sesji zachęcamy do zapoznania się z ze zwycięskimi zdjęciami oraz pełną galerią konkursową, którą można sprawdzić na fanpage’u Portalu Tatrzańskiego pod linkiem www.facebook.com/portaltatrzanski/photos..._id=1292181070813096 .

W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz dziękujemy uczestnikom i głosującym za udział w zabawie. Zaskoczyła nas zarówno ilość zgłoszeń, jak i wysoki poziom publikowanych prac, związany z odwagą, pomysłowością czy wreszcie zdolnością przekazywania emocji - zarówno wśród twórców, jak i portretowanych osób. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, plebiscyt cieszył się dużą popularnością i dostarczył nam sporo satysfakcji, która zwiększała się w nas wraz z przeglądaniem kolejnych nadsyłanych kadrów. Nierzadko był to podziw dla odwagi autorów, często wsparty uznaniem dla technicznego kunsztu fotografa. Sporo zdjęć podobało nam się ze względu na kreatywność twórców oraz portretowanych osób, jak i wyczucie dobrej zabawy - bo to o nią w dużej mierze chodziło!

Cieszymy się, że przez blisko 2 miesiące byliście z nami, pomagając nam ukazywać piękno gór i emocje, jakie
wyzwala obcowanie z nimi. I już cieszymy się na plany związane z kolejną edycją konkursu - tym razem na inny, ale równie piękny, tatrzański szczyt.

fot: Anna Przegendza

fot. Karol Jendrysik - 'Górska Pantera'



fot. Magda Jagodzińska



fot. Mateusz Rosa - 'Col Rosa'



fot. Michał Szuplak - 'Szczyty z Koziego'



fot. Sławomir Oboda - 'Osiołek'



Przewodnicy SWPT w kurtkach Marmot Exum Ridge Jacket

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Albin od.

Please Logowanie or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #14439 przez Albin
Konkurs na najlepszą fotografię górską. Niezwykła nagroda główna!

7 września wystartował konkurs fotograficzny, którego ideą jego ukazanie piękna gór i emocji, jakie towarzyszą człowiekowi w czasie obcowania z nimi. Współorganizowany jest on przez Portal Tatrzański, Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot - producenta specjalistycznej odzieży outdoorowej, wspierającej SWPT. Zdjęcia można wysyłać do 23 października, tydzień później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodą dla autorów 6 najlepszych fotografii jest wejście na Mnicha (2 068 m n.p.m) w towarzystwie i pod opieką przewodników SWPT!

„Uwolnij emocje zaklęte w górach!” to konkurs kierowany do pasjonatów gór i aktywnościami z nimi związanymi, takimi jak wspinaczka, trekking, bieganie czy jazda na rowerze. Udział wziąć w nim mogą osoby osoby pełnoletnie, które w terminie pomiędzy 7 września a 23 października wyślą na adres [email protected] fotografię ukazującą emocje związane z obcowaniem w plenerze górskim. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Ich forma jest dowolna - fotografia może przedstawiać dowolny plener górski lub postać znajdującą się na jego tle - autora bądź inną osobę, która wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

Galeria konkursowa znajdować będzie się na fanpage’u Portalu Tatrzańskiego i regularnie, dwa razy w tygodniu będzie aktualizowana o kolejne, nadsyłane kadry. Zdjęcia będą oceniane na 2 sposoby. Z automatu wejście na Mnicha wygrają 3 osoby, których zdjęcia w dniu zakończenia konkursu zdobędą największą ilość tzw. „polubień/ lajków”. Identyczną nagrodę otrzymają ponadto 3 osoby, których zdjęcia zostaną wybrane głosami jury, w skład którego wejdą przedstawiciele patrona medialnego i organizatorów. Weryfikacji będą podlegały takie aspekty fotografii jak zgodność z motywem przewodnim konkursu, oryginalność i kreatywność przedstawionego kadru, naturalność czy wysoka jakość pod kątem technicznym.
Wejście na Mnicha w towarzystwie przewodników SWPT i profesjonalnego fotografa górskiego odbędzie się 5 listopada b.r. W grupie przewodników swój udział wstępnie zapowiedział m.in. Paweł Orawiec, który pod koniec sierpnia popisał się niesamowitym wyczynem, w zaledwie 60 godzin i 41 minut zdobywając 14 szczytów tzw. Wielkiej Korony Tatr!

Wejście na Mnicha oraz nocleg pod namiotami w okolicy:
klubpodroznikow.com/relacje/polska-gory/1696-tatry-mnich




.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Albin od.

Please Logowanie or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.448 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: [email protected]