Oddech Izraela – podróż do Ziemi Świętej

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #11996 przez BeataF
27 listopada 2014 r. w ramach cyklu „Podróże małe i duże” odbędzie się pokaz Bogumiły Jareckiej pt. „Oddech Izraela”.

Bogumiła Jarecka była już gościem pokazów w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Opowiadała wtedy o życiu w Kenii. Tym razem zabierze nas do Izraela.

„Oddech kojarzy się z życiem. Szukałam tego zwykłego wśród ludzi na uliczkach, na straganach, kąpiąc się w Morzu Martwym, czy jadąc wzdłuż i wszerz autobusem… Choć bardziej tego głębszego - w miejscach świętych i bardziej pustynnych, w kamieniach... Gdzie je w rezultacie znalazłam? Czy w tłumie handlarzy, gwarze pielgrzymów, kolejkach do miejsc kultu? Czy może na pustyni, w miejscach mniej uczęszczanych przez rzesze turystów? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i samą mnie zaskoczyła. Chciałabym nie tylko pokazać, co tam widziałam, ale opowiedzieć o tym, co tam przeżyłam. Zapraszam wszystkich do pooddychania powietrzem Ziemi Świętej: powietrzem Jerozolimy, Betlejem, Hebronu, Pustyni Judzkiej, Jeziora Galilejskiego czy wód Jordanu...” - zaprasza na swoją prelekcję autorka.

Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami oraz kilka niespodzianek przygotowanych przez autorkę.


Więcej informacji: www.mcdis.pl
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.418 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com