Fotorelacja z pierwszego dnia "Otwartych Wrót Pogórza"

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14369 przez Jakub Nowak


Przepraszam, że zabieram się za to dopiero teraz ale zaraz po "Otwartych Wrotach Pogórza" zaliczyłem wycieczkę do Pragi, z której to zrobię bardzo obszerną relację ze wskazówkami "Know How". :whistle:

Nie będę wstawiał tutaj wszystkich zdjęć bo mam ich dużo większą ilość. Jeśli ktoś chce sobie przeczytać obszerniejszą fotorelację z pierwszego dnia imprezy, to proszę bardzo. Oto post z mojego bloga dotyczący imprezy:
vanyaambar.blogspot.com/2016/08/wrociem-...u-i-w-koncu-mam.html

Otwarte Wrota Pogórza rozpoczęliśmy 5 sierpnia 2016 r. od nocnego zwiedzania rezerwatu "Diable Skały" na Bukowcu (od 20:00 do 22:00). Jest to spory kompleks piaskowców Ciężkowickich, wśród których znajduje się kilka jaskiń, a w tym jedna z największych na terenie Pogórzy - "Diabla Dziura". Po rezerwacie oprowadzał nas jeden z najlepszych znanych mi przewodników (a znam ich sporo) - Piotr Firlej. Poniżej macie link z krótkim filmikiem, opisującym rezerwat. :silly:




Następnie grupa spacerem doszła do jaskini "Diabla Dziura", pod którą Piotr Firlej przeprowadził kilka konkursów z nagrodami. B)



W drodze powrotnej grupa spotkała dr Rafała Szkudlarka - chiropterologa, który tej nocy z grupą naukowców badał przelot podkowców małych. Jest to rzadki gatunek nietoperza, występujący na terenie południowej Polski. Ma on swoje zimowiska w jaskini "Diabla Dziura", a na strychu kościoła na Bukowcu posiada swoją kolonię rozrodczą. Więcej informacji o projekcie "Life Podkowiec Plus" poniżej:
podkowiecplus.pl/pl/strona-glowna/



Kolejno grupa mogła, dzięki obecnym podczas zwiedzania chiropterologom z Wrocławia, dowiedzieć się bardzo wiele ciekawych informacji dotyczących nietoperzy w Polsce i za granicą. Wszystko odbyło się w urokliwej, nocnej scenerii pod kościołem na Bukowcu.



Na koniec Piotr Firlej przeprowadził kilka konkursów z nagrodami.



Zachęcam po raz kolejny do przeczytania pełnej relacji z pierwszego dnia "Otwartych Wrót Pogórza". W poście na blogu pojawia się także informacja o ciekawej imprezie komercyjnej, która odbyła się po nocnym zwiedzaniu rezerwatu "Diable Skały". Było to "Miodobranie Nocą" w skansenie pszczelarskim w "Sądeckim Bartniku".
vanyaambar.blogspot.com/2016/08/wrociem-...u-i-w-koncu-mam.html

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.432 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com