Skaldowie na Krakowskim Rynku

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #1840 przez Albin
26 września o godz. 19.00 - Rynek w skowronkach

Polska poznała i pokochała ich za sprawą przebojów: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza, Króliczek, Prześliczna wiolonczelistka, Z kopyta kulig rwie, Krywaniu, Krywaniu. Aż trudno uwierzyć, ale w tym roku obchodzą 45-lecie swojej działalności. 26 września od godz. 19.00 zapraszamy na krakowski Rynek Główny na wielki jubileuszowy koncert zespołu Skaldowie!

Skaldowie powstali w Krakowie latem 1965 roku. Trzon zespołu, od samego początku, tworzą bracia – Andrzej i Jacek Zielińscy. Oficjalnie zespół zadebiutował na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki w październiku 1965 r., zdobywając pierwsze miejsce za utwór Moja czarownica do słów Wiesława Dymnego. Warstwa liryczna to zresztą ważny element w ich twórczości. Skaldowie komponowali i aranżowali utwory do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego, Ernesta Brylla, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Śliwiaka, Ewy Lipskiej.

W październiku z okazji 45-lecia zespołu ukażą się dwa nowe wydawnictwa. 9 października do sklepów trafi długo wyczekiwany nowy album Skaldów Oddychać i kochać. Krążek zawiera 16 kompozycji Jacka Zielińskiego do słów Leszka A. Moczulskiego i Jacka Wojsa. Również w październiku pojawi się album Z biegiem lat z rozszerzoną wersją płyty Zostaw to młodszym, która miała się ukazać w 1981 r. Na 2 CD znajdą się 34 nagrania, które do tej pory nie były publikowane. Dzięki Polskiemu Radiu w Warszawie miłośnicy polskiego rocka otrzymają prawdziwą sensację wydawniczą!

www.krakow.pl

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia13 lata 8 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.463 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com