Kanada. Między górami a oceanem.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #12037 przez Albin
01.12.2014 godz. 19:00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków - Piwnica pod Baranami
Ania Baranek
Kanada. Między górami a oceanem.

Na początku października 2012 wiedziałam tylko tyle, że mam w ręce bilet w jedną stronę do Vancouver. Wiedziałam też, że dostałam working holiday visa i, że w związku z tym nie powinnam mieć większych kłopotów na granicy. Oprócz tego nie wiedziałam nic więcej. Może tylko tyle, że mam jeszcze plecak, a w nim 20 kg mojego dobytku. Naszym celem było Whistler. Miejsce-legenda, położone w samym sercu Kolumbii Brytyjskiej, rozsławione podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010, otoczone górskimi szczytami. W Kanadzie nie czekała na nas żadna praca ani mieszkanie. Wiedziałam natomiast, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, to nie wrócę do Polski przez co najmniej najbliższy rok, albo i dłużej.

Przez rok życia w tej małej miejscowości o niepowtarzalnej, międzynarodowej atmosferze obserwowałam Kanadyjczyków, ich symbiozę z przyrodą, szacunek, jakim nią darzą. Zobaczyłam, że w takich miejscach jak Kanada człowiek wciąż jest tam tylko gościem, a tak naprawdę rządzą żywioły. Pod koniec września 2013 roku odbyliśmy dwumiesięczną podróż minivanem poprzez południową część Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, przemierzając zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Podczas spotkania opowiem o tej podróży, o wyzwaniach z nią związanych, o namacalnej bliskości przyrody, dzikości terenu i o sportach ekstremalnych, które z roku na rok uzależniają coraz bardziej.

O mnie:
Z wykształcenia tłumacz-iberysta, z wyboru przewodnik po Krakowie, zapalona snowboardzistka i od niedawna biegaczka. To, co robi w życiu jest ciągiem szczęśliwych zbiegów okoliczności. Wybór języka hiszpańskiego jako ścieżki zawodowej, choć przypadkowy, okazał się strzałem w dziesiątkę. Miłość do Krakowa przerodziła się w przynoszący satysfakcję zawód. Sercem i duszą zawieszona pomiędzy Hiszpanią, Kanadą i Australią. Od kilku lat w ciągłej podróży, odlicza czas od rozpakowania do spakowania plecaka. Próbuje swoich sił jako początkująca reporterka na www.furtherdeeperdownunder.blogspot.com i www.urbantravelblog.com/guide/valencia
. . .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.467 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com