Krzysztof Paul - Biegun Północny, Spitsbergen

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1091 przez Albin
27 maja 2010
18:00 - 20:00
GCOP, Gdynia, ul. 3-Maja 27/31

Krzysztof Paul - Biegun Północny, Spitsbergen, Pamir, Himalaje

Krzysztof Paul to postać nieprzystająca do żadnych ram: żeglarz, alpinista, polarnik, pracownik Politechniki Gdańskiej na emeryturze, a obecnie właściciel nieźle prosperującej firmy.

Kiedy w 2001 roku wyruszył na biegun północny z komercyjną wyprawą Marka Kamińskiego. – Gdy dochodziłem do bieguna, byłem tak zmordowany, że się przewróciłem. Szliśmy w trójkę. Moim partnerom zdawało się, że trzeba mi pomóc. "Nie dotykajcie, bo zabiję" – warknąłem. Może to jest buńczuczne zachowanie. Ale taki jestem.
W latach 1980–1990 był prezesem Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto i do dziś tę dekadę w historii klubu nazywa się złotą. Skiper, który ze swoją załogą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski jachtów morskich - w latach 2002, 2003 i 2004, oraz Puchar Polski na jachcie "Duży Ptak".

Na kolejnych warsztatach "Szerokie Horyzonty" nasz gość, który podczas swojej długiej kariery podróżniczo - wyprawowej niejednokrotnie miał do czynienia z bardzo niskimi temperaturami opowie o zagadnieniu zimna. Odczucie to towarzyszy wszelkim wyprawom w rejony polarne, wysokie góry czy choćby podczas wędrówek w miesiącach zimowych po naszym ojczystym kraju. Opowie o tym jak należy się przygotować na spotkanie z zimnem, jakie mogą być konsekwencje wychłodzenia lub odmrożeń, co ze sobą zabrać na zimową wyprawę. Wszystkie porady będą wzbogacone o zdjęcia z wypraw m.in. na największy norweski płaskowyż Hardangervidda, gdzie sam Roald Amundsen podczas przygotowań przed jedną ze swoich wypraw błądził przez pięć dni i gdzie również dzisiaj trenują polarnicy.

Zapraszamy

Z podróżniczym pozdrowieniem

Projekt Szerokie Horyzonty

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.547 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com