Koncepcja promocji Pomorskiego Szlaku Cysterskiego

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #1730 przez Albin
Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przystąpił do wdrożenia koncepcji rozwoju Pomorskiego Szlaku Cysterskiego. Projekt został opracowany przez PART w 2008 roku. Podjęte działania mają przyczynić się do promocji oraz upowszechnienia i usystematyzowania wiedzy o dziedzictwie pocysterskim na Pomorzu.


Pierwszym elementem wdrożenia było uruchomienie strony internetowej, która pełni rolę informatora multimedialnego. Można na niej znaleźć informacje dotyczące Zakonu Cystersów i ich dziedzictwa na Pomorzu, atrakcji turystycznych, bazy turystycznej oraz aktualności.

Kolejnym krokiem było oznakowanie Pomorskiego Szlaku Cysterskiego w przestrzeni turystycznej. Na drogach wojewódzkich ustawiono brązowe tablice, które wytyczają przebieg szlaku samochodowego, a także kierują turystów do obiektów związanych z Zakonem Cystersów. Ponadto w pięciu punktach węzłowych – miejscach odzwierciedlających główne skupiska zachowanego dziedzictwa Cysterek i Cystersów (Żarnowiec, Oliwa, Pelplin, Koronowo, Bukowo Morskie/Iwięcino), w pobliżu kluczowych obiektów umieszczono tablice informacyjne. Znajdują się na nich informacje dotyczące danego opactwa oraz dziedzictwa cysterskiego na terenie całego węzła, a także mapa zasięgu i przebiegu szlaku.

Następnym przedsięwzięciem było wydanie folderu na temat szlaku w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i niemieckiej), znajduje się nim mapa szlaku, charakterystyka punktów węzłowych i ich pierścieni oraz kalendarz imprez cyklicznych.

Pomorski Szlak Cysterski należy do grona najważniejszych produktów turystycznych Pomorza, z punktu widzenia kształtowania konkurencyjnej oferty turystyki kulturowej. Terytorialnie nakłada się na Pomorską Pętlę Polskiego Szlaku Cysterskiego. Stanowi ona jeden z pięciu elementów Szlaku Cysterskiego w Polsce, należącego do międzynarodowego programu Europejskich Dróg Kulturowych.

Koncepcja rozwoju szlaku zakłada współpracę ze Szlakiem Cysterskim w Polsce oraz Europejskim Szlakiem Cysterskim, tak, aby tworzona oferta produktowa zachowała ideę wspólnych działań, informacji i promocji krzyżowej oraz spójnej identyfikacji wizualnej, a także cechowała się spójnymi rozwiązaniami sieciowymi, zachowując i promując jednocześnie wyróżniki lokalne i regionalne (usługi, atrakcje, USP, wizualizacja, it, kultura regionu, walory społeczne).

Więcej informacji o Pomorskim Szlaku Cysterskim znaleźć można na stronie psc.woj-pomorskie.pl

.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.519 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com