Wieczór Sztuk jak ze snu

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #12910 przez Albin
Wieczór Sztuk jak ze snu

w piątek 8 maja 2015 r. o godz. 18.00

W programie wieczoru:

1. Wernisaż wystawy malarstwa Timura Karima (Tadżykistan).

2. Wernisaż wystawy fotografii Moniki Ekiert-Jezusek (Monalli) pt. „Sny niespokojne”.

3. Wernisaż wystawy fotografii Antoniego Kreisa pt. „Fotopodróże - Egipt”.

4. Koncert gitarowy Acoustic Natura - Krzysztof Czeremużyński, Daniel Arendarski.

5. „Karlus nie z tej ziemi” - jednoaktówka w gwarze śląskiej Teatru na pięterku.

Wstęp wolny!

Timur Karim - urodził się w Duszanbe (Tadżykistan), tam ukończył Liceum Plastyczne. W latach 1990-1996, jako stypendysta Ministerstwa Kultury Tadżykistanu, studiował w Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. Ili Repina w Sankt Petersburgu, na Wydziale Malarstwa Sztalugowego. W słynnej Pracowni Portretu, pod kierunkiem profesora Viktora Iosifoviča Rejcheta, perfekcyjnie opanował realistyczny, akademicki warsztat i tajniki ulubionych technik: malarstwa olejnego i akwareli. Po studiach, w 1998 roku wyjechał do Polski, mieszka w Przemyślu. Oprócz malarstwa sztalugowego realizuje polichromie sakralne, m.in. w kaplicy św. Andrzeja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Od 1997 roku bierze udział w międzynarodowych plenerach (Polska, Węgry, Słowacja, Ukraina), pokazuje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w polskich galeriach i muzeach, także w Rosji. W 2010 roku zdobył Grand Prix II Międzynarodowego Konkursu AKT, organizowanego przez Marquardt Gallery w Łodzi, zaś w 2011 roku zajął I i II miejsce w 8. Międzynarodowym Konkursie Russian Art Week w kategorii „Fantezi”. Strona artysty: www.timur-karim.com .



Monika Ekiert-Jezusek (Monalli) - plastyczka, absolwentka pedagogiki artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego. Mieszka, pracuje i tworzy w Węgorzewie. Pierwszy aparat fotograficzny otrzymała od ojca w wieku 16 lat. Wtedy poznała pracę w ciemni. Kiedy pojawiła się fotografia cyfrowa, a wraz z nią nieograniczone możliwości ingerencji w obraz, odkryła nowe możliwości kreacji, nowe sposoby wyrażenia siebie. Okazało się, że pasje malarską i fotograficzną można połączyć w spójną całość, stworzyć barwny świat, jak gdyby z płótna, czy teatru. W swoich fotografiach tworzy wystylizowane przestrzenie, w których umieszcza wykreowane przez siebie postacie. Opowiada historie poprzez serie zdjęć. Bohaterkami jej obrazów są najczęściej kobiety i przemiany jakie się w nich dokonują oraz towarzyszące temu emocje. Strona artystki: www.monalli.blogspot.com . Monika mówi o sobie tak: Tworzenie obrazów przy pomocy fotografii jest moją pasją. Długo poszukiwałam odpowiedniej formy dla wyrażenia interesujących mnie treści. Obraz fotograficzny jest sposobem, który najbardziej mi odpowiada. Zdejmowanie masek, dotykanie tego, co najgłębsze i najprawdziwsze, a także mierzenie się z kanonami piękna, to wszystko leży w kręgu moich zainteresowań. Niewyczerpanym źródłem inspiracji dla mnie jest człowiek i jego wnętrze, niepokoje, rozterki, pytania, ale również to, co rozgrywa się w sferze marzeń i snów. Opowiadam proste ludzkie historie. Dlatego bohaterami moich zdjęć są często zwyczajni ludzie spotkani na ulicy. W codziennych czynnościach doszukuję się głębszych znaczeń.



Antoni Kreis - ur.1956 r. w Chorzowie, artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wice prezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Uczestnik ponad stu fotograficznych wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych. Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych i filmowych. W latach 70-tych i 80-tych jeden z czołowych polskich twórców filmów nieprofesjonalnych. Autor albumów oraz wydawnictw z zakresu metodyki fotografii, wieloletni wykładowca szkół i kursów fotograficznych. Za swą działalność uhonorowany m.in. złotą odznaką „Zasłużony dla województwa śląskiego”. W roku 2013 obchodził jubileusz 35-cia pracy artystycznej. Ciągle poszukuje nowych form wypowiedzi artystycznej. Ponadto dziennikarz radiowy, autor tekstów i kompozytor, muzyk. Miejsca, gdzie można go spotkać: Whiskey River - zespół muzyczny, Fotoedukacja - Szkoła Fotografii, Klub muzyczny po kolacji - audycja autorska w Radio Piekary. Strona artysty: www.antonikreis.pl . O swoich pracach mówi tak: Trochę nosi mnie po świecie. Jak wszystkich zresztą, od czasu gdy otwarły się nam granice. Do Egiptu jeżdżę z Rodziną pod płaszczykiem wczasów i wypoczynku. Wykupuję wczasy w biurze podróży, wsiadamy do samolotu i lecimy. Po przylocie na miejsce dwa, trzy razy idę na plażę i tam udaję, że wypoczywam. Kiedy mam już wczasy odfajkowane biorę mały aparacik i zaczynam Fotopodróże. Najpierw poluję na plaży, obok hotelu, potem zataczam większe kręgi i w końcu wyciągam Rodzinę na wycieczki do miejsc znanych mi z literatury. I tak powstaje fotonotatnik z Fotopodróży.
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.512 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com