Podlasie kraina wielu kultur

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #5155 przez Albin
POJEDNANIE - Podlasie kraina wielu kultur - zaproszenie na ekspedycję fotograficzno-antropologiczną

Akademia Athanor www.athanor.pl

zaprasza do udziału w fotograficzno-antropologicznej ekspedycji Pojednanie,

która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 4 maja 2012, na Podlasiu.

Wśród zaproszonych gości tego niezwykłego pleneru znajdą się między innymi: Zbigniew Podsiadło, Alicja Ignaciuk, Piotr Borowicz, Tadeusz Żaczek, Paweł Janczaruk, Krzysztof Łapka, dr Angelika Uziębło, dr Elżbieta Wiącek, Daria Gumulińska, Anna Kupiszewska, Józef Konopacki, ks. Stanisław Opocki, Andrzej Saramowicz i Gabriela von Seltmann - wybitni artyści fotograficy, antropolodzy, religioznawcy, kulturoznawcy, podróżnicy i orientaliści.

Szczegóły i zgłoszenia: biuro@athanor.pl oraz pod nr tel. 512019335

Zeszłoroczna, jesienna ekspedycja do Wysowej Rebis - w poszukiwaniu kamienia filozoficznego otworzyła nam, jej uczestnikom, oczy na przestrzenie, z istnienia których do tej pory nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę. Z dnia na dzień stają się one nie tylko źródłem wiedzy o nas samych, ale także pozwalają lepiej rozumieć miejsca i ludzi, wśród których żyjemy. Zasiana podczas wędrówek łemkowskimi ścieżkami tęsknota do zgłębiania tajemnic własnej tożsamości każe nam, po krótkim odpoczynku, ruszać w dalszą drogę. Tym razem, powiedzie nas ona na Podlasie - ziemię, której duch ukształtowany został przez spotkanie i koegzystencję islamu, judaizmu, chrześcijaństwa - głównie prawosławia.


Nasz fotograficzno - antropologiczny biwak zamierzamy rozbić nieopodal Wsi Waliły koło Gródka.Wyruszymy w niezwykłą podróż podlaskim Szlakiem Tatarskim. Odwiedzimy m.in. Kruszyniany, Bohoniki, Krynki, Sokółkę, Supraśl - miejscowości historycznie, architektonicznie i współcześnie związane nie tylko z kulturą tatarską i religią muzułmańską, ale również z mocno wpisaną w nie historią Żydów i zamieszkujących tam również licznie wyznawców prawosławia.


Uroki tych miejsc, rozciągających się pośród malowniczych krajobrazów Wzgórz Sokólskich, Puszczy Knyszyńskiej i Pagórków Nadświsłockich, będziemy uwiecznić na swoich fotografiach, korzystając z pomocy i rad artystów - fotografików: Zbigniewa Podsiadło, Piotra Borowicza, Alicji Ignaciuk, Tadeusza Żaczka,Pawła Janczaruka. Późne popołudnia i wieczory zamierzamy spędzić na rozmowach z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się m.in. orientaliści, kulturoznawcy, religioznawcy, antropolodzy oraz artyści, będący dla nas niekwestionowanymi autorytetami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. I tak zaproszenie przyjęli: dr Angelika Uziębło - religioznawca, współautorka filmów dokumentalnych z cyklu Małe Ojczyzny, Józef Konopacki - przewodniczący Oddziału Podlaskiego Związku Tatarów RP orazAndrzej Ahmed Saramowicz, Szajch - założyciel Szkoły Nauk Sufich w Polsce, tłumacz i redaktor książki W stronę serca. Swoją obecnością zaszczyci nas również: dr Elżbieta Wiącek, Gabriela von Seltmann, ks. Stanisław Opocki, Daria Gumulińska i Anna Kupiszewska.

Chcielibyśmy aby naszej tegorocznej ekspedycji przyświecała idea pojednania, bowiem o gościnę poprosimy ziemię, która stała się wspólnym domem dla ludzi wielu odmiennych kultur i wyznań. Na siedzibę wyprawy wybraliśmy ośrodek Rozłogi we Wsi Waliły koło Gródka.
Dominika Dzierżymirska
www.athanor.pl
Krzysztof Łapka
www.dkchwalowice .

.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia11 lata 11 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.473 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com