Ojców i ptaszki :)

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10892 przez narciarz
Ptak cudak został z klasyfikowany jako Puszczyk Uralski
A tu kilka informacji na temat malucha
Pisklęta klują się nierównocześnie, są ślepe i pokryte puchem. Otwierają oczy w 6-10. dniu życia. Opuszczają gniazdo po około 34 dniach, jeżeli są niepokojone – nawet wcześniej. Nie potrafią wtedy jeszcze dobrze latać, ale sprawnie przeskakują z gałęzi na gałąź i w razie upadku wspinają się na drzewo, wczepiając się w korę pazurami i dziobem oraz pomagając sobie nie w pełni rozwiniętymi skrzydłami. Rodzice opiekują się młodymi jeszcze przez 4-6 tygodni po wylocie, potem stają się one samodzielne, ale jeszcze przez 2-3 miesiące pozostają w terytorium rodziców.
Całkowita liczebność szacowana jest na 450-700 par.
Na koniec otrzymałem taki post :
Puszczyki uralskie w obronie młodych potrafią dotkliwie zranić
Czyli nie dość ze uciekałem przed dzikami to by mnie jeszcze Puszczyki zadziobały jednak niewiedza w pewnych sytuacjach to rzecz święta .

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 dni temu - 9 lata 11 miesiąc temu #10618 przez narciarz
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: narciarz od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.394 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com