Statyw

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #625 przez luna
Replied by luna on topic Odpowiedź:Statyw
Czytałam trochę o jednym i drugim. Właśnie mam lustro :).
Balkandriver - dzięki za rady.
Szukać, szukać, aż znaleźć :).

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #612 przez BALKANDRIVER
Replied by BALKANDRIVER on topic Odpowiedź:Statyw
Mój typ? - Statyw f-my Manfrotto z głowicą 3D 029, niektórzy polecają też Velbon Sherpa, tańszy, niż Manfrotto.
Ważne, jak pisałem, aby regulacje we wszystkie strony były płynne, bez skoków i położenie zaaretowane "nie pływało" po dokręceniu. Ustawiona pozycja ma być pewna. Dobrze, jeśli są naniesione podziałki, umożliwiające odczyt kąta obrotu - ważne przy robieniu panoram. Jeśli chodzi o trójnóg, jak najbardziej, powinien być stabilny, choć, jeśli nie masz lustrzanki, niebezpieczeństwo drgnięcia jest mniejsze, bo najbardziej "chlasta" lustro.
No, to wiara, szukać teraz odpowiedniego sprzęta w szafach :laugh:

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #604 przez luna
Replied by luna on topic Odpowiedź:Statyw
A coś konkretnego masz na myśli? Jakiś model?
Zdaje sobie sprawę, ze wymaganie mam wysokie. Ale jak sobie to posegreguje to: stabilność i waga są najważniejsze. Równorzędnie, czyli musi być kompromis. Piękno się wplątało samo i je odrzucam.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #596 przez BALKANDRIVER
Replied by BALKANDRIVER on topic Odpowiedź:Statyw
No, widzisz, jeśli ma być stabilny i dobrej jakości, to na pewno nie będzie lekki i na pewno nie do plecaka na kobiece plecy.
A do tego piękny - na pewno to wygeneruje nieprzystępną cenę.
Jeśli mogę coś poradzić - odrzuć na początek piękno (choć , myślę, była to przenośnia), zwróć przede wszystkim uwagę na głowicę i jej precyzję ustawień, zwłaszcza w pionie, tak, by nie przesuwała się skokowo, a płynnie, by zaaretowane ustawienie za chwilę nie "spadło" milimetr niżej, co da Ci, w zależności od ogniskowej obiektywu , albo całkiem inny kadr, albo wręcz obiekt "wyskoczy" z kadru.
Pal sześć "pająka", nawet z monopodem dasz radę, ale z gów...ną głowicą przeżyjesz męki.
Warto czasem kupić inny statyw i całkiem inną głowicę.
Oczywiście waga jest też czynnikiem ważnym, bo wiem po sobie, jak "chętnie" zabieram takiego kląkra na plecy, a słońce wali w dekiel i zniechęca do każdego nadprogramowego grama.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #449 przez luna
Statyw was created by luna
Czy ktoś ma może w swoje przepastnej szafie do sprzedania statyw - piękny, stabilny, lekki (do plecaka na damskie plecy), dobrej jakości i w przystępnej cenie? Może być używany lub nieużywany. Polecam się jako kupujący :).

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.596 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com