Tomek Kowalski - aby spełniać marzenia

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #13624 przez BeataF
Do wczoraj czyli do obejrzenia tego filmu Tomek Kowalski był dla mnie tylko imieniem i nazwiskiem które zginęło na Broad Peaku.
Myślałam sobie, szkoda Gościa ale w sumie to go przecież nie znałam!
Czytałam o nim co nieco ale to były suche fakty: był tam i tam, zdobył to i to!

Film zmontowany przez Jego przyjaciół robi wrażenie, pokazuje gościa który już od dziecka nie potrafił usiedzieć na dupie i wspinał się na wszystko co mu stanęło na drodze :)
Pozytywnego, radosnego, zakręconego, imprezowego chłopaka,przyjaciela,brata,kolegę po prostu Fajnego Faceta który krok po kroku robił to co kiedyś sobie postanowił.

Film trwa ok 40 minut i na początku miałam mieszane uczucia bo długi bo nie mam czasu żeby go obejrzeć bo muszę już iść spać bo jest 2 w nocy ale... to było najlepsze kino akcji i komedia (chwilami romantyczna) w jednym , popłakałam się bardzo oglądając ten film i teraz mogę powiedzieć tylko jedno, szkoda że Go nie znałam ot tak po prostu... :)

vimeo.com/75295301

W 2013 roku Tomek Kowalski, po zdobyciu zimą Broad Peaku, został na tej górze na zawsze.

Tomek Kowalski (07.04.1985–06.03.2013), podróżnik, alpinista, ultramaratończyk, którego największą pasją były góry. Zdobywca sześciu z dziewięciu szczytów Korony Ziemi: Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua, Góra Kościuszki, Denali. Wspinał się w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Sokolikach, w Tatrach latem i zimą, w Alpach, Andach, górach Alaski, Kanady, Afryki, w Kaukazie, Tienszanie oraz Pamirze.

Był pierwszym Polakiem, który wspiął się samotnie podczas jednej wyprawy na trzy najwyższe szczyty Ameryki Południowej: Aconcaguę, Ojos del Salado, Monte Pissis. Przeszedł stukilometrowy trawers masywu Denali – najwyższego szczytu Ameryki Północnej.

W rekordowym czasie 28 dni zdobył cztery 7-tysięczniki byłego ZSRR zaliczane do Śnieżnej Pantery: Pik Lenina, Pik Korżeniewskiej – solo, Pik Komunizmu oraz Chan Tengri – solo. Za ten wyczyn otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Kolosy w 2012 roku.

Kochał podróżować. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na sześciu kontynentach. W roku 2009 wyjechał w półtoraroczną podróż dookoła świata, podczas której na bieżąco prowadził blog magisterkowalski.blogspot.com. Miało go czytać grono najbliższych znajomych i rodzina, a teraz ma już ponad pół miliona wejść i dziesiątki komentarzy, często od zupełnie nieznanych czytelników.

Był wszechstronnym sportowcem, startował w maratonach, górskich ultramaratonach, rajdach przygodowych na całym świecie. W roku 2012 założył hostel Poco Loco w Poznaniu. Swoją przygodę z górami i zaczynał w KW Katowice, z którym związany był przez pierwsze samodzielne sezony. Po przeprowadzce do Poznania został członkiem KW Warszawa.

wspinanie.pl/2015/10/tomek-kowalski-1985-2013/
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.529 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com