Kronika TOPR - turyści bez światła

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #14675 przez Albin
Kronika TOPR

Czwartek 26.01.

Przed godz. 17-tą powiadomiono TOPR, że na szlaku pomiędzy Myślenickimi Turniami a Kasprowym znajduje się dwóch turystów, którzy w zapadającym zmroku, nie mając światła bali się kontynuować zejścia. Dwoje ratowników zostało wywiezionych kolejką na Kasprowy. O godz. 18.16 dotarli do oczekujących na pomoc turystów. Schodząc napotkali kolejnego turystę bez światła. Turystów sprowadzono na Myślenickie Turnie, skąd skuterem zwieziono ich do Kuźnic. Turyści nie byli przygotowani na wędrowanie w zimowych warunkach a na dodatek na wycieczkę wybrali się zdecydowanie za późno.

Sobota 28.01.
Tuż przed 23-cią powiadomiono TOPR, że do schroniska w M. Oku nie powrócił ukraiński turysta, który udał się na wycieczkę nad Czarny Staw. W tamten rejon na poszukiwania wyruszył pełniący w M. Oku dyżur ratownik. Gdy dotarł nad Czarny Staw zobaczył rozbity namiot a w nim śpiącego, poszukiwanego turystę.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia5 lata 9 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.406 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.