Kurs taternictwa jaskiniowego

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #14871 przez Katarzyna_S
Krakowski Klub Taternictwa Jaskiniowego zaprasza na kurs taternictwa jaskiniowego!

KURS TARERNICTWA JASKINIOWEGO
Jednym z kierunków działania Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego jest działalność szkoleniowa, polegająca na organizowaniu kursów taternictwa jaskiniowego.
W trakcie kursu młodzi adepci grotołażenia zapoznają się z technikami bezpiecznego pokonywania pionowych jaskiń, zarówno od strony praktycznej jak i teoretycznej.
Po kursie część z tych osób zapisuje się do klubu i aktywnie uczestniczy w klubowych przedsięwzięciach, jakimi są działalność tatrzańska czy zagraniczna.Jak nie od dziś wiadomo, taternictwo jaskiniowe nie zaczyna i nie kończy się tylko na bezpiecznym i sprawnym poruszaniu się po linie.
Program kursu obejmuje bardzo szeroki zakres wiadomości związanych z działalnością w jaskiniach. W trakcie wykładów poruszana jest bardzo różnorodna tematyka. Począwszy od ogólnych wiadomości o taternictwie jaskiniowym w Polsce, poprzez wszystkie techniczne aspekty stosowania sprzętu, poruszania się po linie czy w skale, logistykę, ochronę przyrody, pierwszą pomoc, topografię, geologię, miernictwo, historię a kończąc na kwestii partnerstwa i odpowiedzialności za członków zespołu w górach, czy w trakcie akcji jaskiniowych.
Dla wielu osób kurs jest początkiem wielkiej przygody z tajemniczym, fascynującym ale i groźnym światem jaskiń. Dla niektórych „zarażonych” tą pasją jest to przygoda która trwa całe życie.

Kurs taternictwa jaskiniowego to szkolenie trwające około roku - (zazwyczaj 10 miesięcy), podzielone na część teoretyczną i praktyczną.
Część teoretyczna obejmuje cykl około 24 wykładów. Wykłady prowadzone są w lokalu klubu raz w tygodniu w godzinach wieczornych.

Kurs zakończony jest egzaminem praktycznym i teoretycznym na kartę taternika jaskiniowego.
Po pozytywnym zaliczeniu egzaminów uczestnicy kursu otrzymują kartę taternika jaskiniowego uprawniającą ich do działalności w jaskiniach tatrzańskich - oczywiście w oparciu o swój macierzysty klub, lub jakikolwiek inny klub taternictwa jaskiniowego w Polsce.
WYMAGANIA:

Kandydaci na kurs powinni posiadać zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania taternictwa jaskiniowego wydane przez lekarza sportowego
Ukończone 17 lat życia
Osoby które nie ukończyły 18 roku życia, mogą brać udział w kursie taternictwa jaskiniowego po przedstawieniu pisemnej zgody obojga rodziców lub prawnych opiekunów
Obecność na zajęciach terenowych obowiązkowa (dopuszcza się jedną nieobecność). W przypadku nieobecności na więcej niż jednych zajęciach, uczestnik kursu jest zobowiązany do nadrobienia zaległych zajęć - na własny koszt (150 zł/dzień szkolenia).
Uczestnik kursu zapewnia sobie do jaskini: odzież (kombinezon), obuwie (gumiaki), oświetlenie (latarka czołowa), rękawice.
Przed obozem zimowym każda z osób biorących udział w kursie musi posiadać plecak o pojemności min. 75-85 litrów i odpowiednią odzież zimową
Przed zajęciami wspinaczkowymi (wiosna) należy zaopatrzyć się w buciki wspinaczkowe
Wymagana przyzwoita kondycja i dobra sprawność psycho-fizyczna !!!

CENY:

ETAP I - 800 zł
ETAP II - 700 zł
ETAP III - 600 zł
ETAP IV - 400 zł


Więcej informacji na stronie www.kktj.pl

Zapraszam!
Załączniki:
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.520 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.