Tragiczny wypadek wiceprezesa INTERSPORT

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #2303 przez Albin
Tragiczny wypadek wiceprezesa zarządu spółki

Spółka INTERSPORT Polska S.A. z siedzibą w Cholerzynie informuje, iż dzisiaj otrzymała od armatora jachtu „NASHACHATA” potwierdzenie tragicznego wypadku u wybrzeży Argentyny, w którym uczestniczył pan Marek Radwański – wiceprezes spółki.

Armator jachtu potwierdził, że wśród dwóch ofiar śmiertelnych podjętych przez służby ratownicze znajduje się ciało p. Marka Radwańskiego, który brał udział w rejsie żeglarskim wokół przylądka Horn. W nocy z 13/14 grudnia 2010 roku jego jacht rozbił się o przybrzeżne skały. W wyniku tego zdarzenia p. Marek Radwański utracił życie.
Pan Marek Radwański był od 21 lat ściśle związany ze spółką, jako założyciel firmy i jednocześnie znaczący akcjonariusz. Do czasu wypadku pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju. Jego strata jest bardzo bolesna dla wszystkich pracowników firmy, gdyż z wieloma łączyły go przyjacielskie kontakty. Pozostawił żonę i dwie córki.

Pomimo tak wielkiej straty, sytuacja w INTERSPORT Polska S.A. jest stabilna. Pozostali członkowie zarządu oraz prokurenci są uprawnieni do reprezentowania spółki we wszystkich kwestiach organizacyjno-prawnych związanych z jej bieżącą działalnością.

Zarząd oraz pracownicy spółki łączą się w bólu z rodziną zmarłego. Firma wspiera obecnie rodzinę p. Marka Radwańskiego udzielając pomocy organizacyjnej, prawnej i finansowej.


Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Książek
Kierownik Działu Komunikacji i RI
tel. (012) 44 48 104, 600 401 271
e-mail: iwona.ksiazek@intersport.pl
www.inwestor.intersport.pl

.
info ze strony Intersport

Jacht dostał się w gwałtowny sztorm w zatoce Sloggett u wybrzeży Argentyny, w pobliżu przylądka Horn. W poniedziałek wieczorem (polskiego czasu) na morzu, gdzie się znajdowała jednostka, rozszalał się sztorm przekraczający 100 węzłów (około 180 km na godzinę). Zatopiona jednostka ma ok. 18 m długości, stalową konstrukcję i pełne, wymagane na południowych morzach wyposażenie. Dla załogi był to rejs dookoła świata, który miał się zakończyć we wrześniu 2011 r.
Na Jachcie znajdowało się 7 osób a obecnie pięć osób jest bezpiecznych i przebywa na okręcie marynarki argentyńskiej.
Drugą ofiara to brat Marka Radwańskiego.
info własne.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.464 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com