Czarny Staw w Puszczy Niepołomickiej

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #3604 przez zkarola
Położone niedaleko Krakowa Niepołomice słyną przede wszystkim z renesansowego Zamku Królewskiego i kościoła fundacji Kazimierza Wielkiego. Ale atrakcje tego miejsca nie ograniczają się do szacownych zabytków! Można stąd wybrać się na krótki lub długi spacer do dzikiej i rozległej Puszczy Niepołomickiej. Sieć szlaków pieszych, konnych i rowerowych zachęca do wypraw w leśne ostępy i pozwala zobaczyć okoliczne klasztory, kapliczki, cmentarze wojenne, rezerwaty przyrody, uroczyska, starorzecza i wiele innych interesujących miejsc.

Ja chciałabym zaproponować Wam jedno z moich ulubionych miejsc w Puszczy, gdzie jeszcze można poczuć dzikość i spokój…
Aby tam dotrzeć np. z Niepołomic, należy wjechać na Drogę Królewską zmierzając w kierunku leśniczówki Przyborów. Pod leśniczówką skręcić w lewo w kierunku Zabierzowa i na skraju lasu w prawo na żubrostadę (odtąd jedynie rowerem, pieszo).

Dalej już cały czas prosto, przejeżdżając koło rezerwatu żubrów i rezerwatu przyrody - Gibiel.

Następnie należy skręcić w prawo (druga asfaltowa droga w prawo z żubrostrady) i po kilku kilometrach dojeżdżamy do punktu czerpania wody, tutaj skręt w lewo i po chwili jesteśmy nad Czarnym Stawem - największym zbiornikiem wodnym w puszczy. Ze względu na występujące tam torfy rzeczywiście jest to on czarny.
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.434 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com