porażka Bitwy pod Grunwaldem i opinie o imprezie

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #1422 przez Albin


i trochę komentarzy do filmu na youtube

#
jarema80

Wyobrazcie sobie ze rycerze tez nic z tego nie maja tylko poklask ludzi , bo organizatorzy nawet wody na bitwe nie potrafili dostarczyc i trzeba bylo samemu kombinowac a slonce masakrycznie nagrzewalo zbroje . Ale czego sie nie robi dla pasji i zadowolenia gdy ludzie klaszcza zadowoleni z tego co zrobiles :D

#
asislawa3

Inscenizacja bitwy na 10. Podziękowania dla rycerzy i całej reszty. Ciarki chodziły po plecach z wrażenia. Ale organizacja całych obchodów do bani. Warunki odczłowieczone. Najgorszy był brak wody do picia. Całe szczęście, że jedna z tamtejszych pań otworzyła bramę swojej posiadłości i podzieliła się swoją wodą z potrzebującymi. Bo chybaby się spragnione ludziska pozabijały z upału i braku perspektyw na normalny powrót do domu. Organizatorom należy się sroga kara.

#
DOJESSY

W Sobotę po południu miarka się przebrała -4 ledwo cieknące krany na 120 tysięcy osób. Od razu poszliśmy do organizatorów z mega bulwersem -jedna z pań powiedziała że odpowiedzialna jest-- FUNDACJA GRUNWALD --łapę wystawić po kasę za namiot i parking umieli ale podstawowych mediów nie zapewnili .
Proponuje zapełnić skrzynki mailowe fundacji grunwald z odpowiednimi k.....rwa podziękowaniami .

#
bossgno

Byłem, co prawda warto bylo lecz jesli chodzi o organizację FATALNIE.
Jezeli w ciągu 2h czlowiek przejedzie 100 czy 200m - w powrocie to jest to absurdalne.droge 2 kierunkową na powrót zmieniono na jednokierunkową.dopiero po 5 godzinach zrozumieli ze takie korki mogą potrwać az do rana.
Ludzie siedali na kocach obok siebie, kazdy się deptał a gdy w polowie nagle ci z dolu chcieli wyjść to zrobił się taki natłok że nic nie bylo widać.wszyscy tylko kurwowali i przeklinali.
przykra organizacja

#
HubiSSJ3

Mnie osobiście sama inscenizacja rozczarowała . Liczyłem chociaż na upadki ;) Wiem , że mogło się komuś coś stać ale bieganie wokół siebie nie przypadło mi do gustu. Organizacja jeszcze bardziej. 20 km korek , 6 h na wyjechanie z parkingu. Masakra!


#
a44141

Byłem w tym roku i widowisko ze strony rycerstwa była jak na te warunki świetne. Organizacja to porażka, ok 40 st w słońcu na polu namiotowym przez 2 dni, nie było wody bo część kranów zarezerwowana była dla rycerstwa, na tyle tysięcy ludzi na polach namiotowych kilkadziesiąt toiów, bałagan ze strony policji. Ale było i tak warto. Każdy miał swój Grunwald zarówno rycerze jak i turyści

#
KsRuchRad

Ze swojej strony dodam jeszcze tyle, że kilku moich dobrych braci widziałem jak byli reanimowani i przywaracani do życia, ale zapewniam Was że nigdy i przenigdy nie czułęm się tak zmotywowany do tego by mimo wszystko walczyć dalej, brać udział w kojenych starciach gdyż wiem że gdyby oni mogli zrobili by to samo. My mielismy swój Grunwald Wy turyści swój i każdy zapamieta go na swój sposób. Jestem dumny z każdego biorącego udział w inscenizacji bo taka bezinteresowność obecnie ... chyle czoła

#
KsRuchRad

. Ja zapamiętam ten Grunwald z jednego powodu ... na 90 ludzi w Chorągwi połowa nie była w stanie walczyć przed pierwszym starciem ... reanimacja kolejnych byłą kwestią czasu. Z mojego pubktu widzenia byłą to totalna masakra atmosferyczna. Dziw bierze że nikt nie zginął ... no ale cóż taka nasza robota gdyż robimy to dla publiczności i dla siebie i mam nadzieje że chociaż część publiki była zadowolona bo tyle potu na inscenizacji nie było przelanego nigdy i nigdzie - najtrudniejsza inscenizacja

#
KsRuchRad

Szkoda że tak to wszystko wyszło. Jestem członkiem jednego z Bractw, które brały udział zarówno w prezentajci życia obozowego jak i braliśmy udział w walce. Poruszone tutaj motywy pikniku, festynu, tandety były dla Nas ludzi zafascynowanych średniowieczem czymś co trudno obrac w słowa chodź na wielu imprezach pojawiają się takie elementy. Pod Grunwaldem przekroczone zostały wszelkie granice :(
Oczywiście staraliśmy się w obozach żyć normalnie i jakoś funkcjonować ale tak trudno nie było nigdy

#
boszka22

W końcu mogę zobaczyć jak to wyglądało((wyjechałam na uroczystości zorganizowana grupą/autobus/o godz.6,w Olsztynku byliśmy około 10,a potem to juz nic nie widziałam,tylko 46 km korek,w którym staliśmy do godz 19. Totalna porażka,zero organizacji,policjantów widziałam trzech na motorach bezmyślnie krążących.Wodę z kranu sprzedawano ludziom stojącym w 40 stopniowym upale...Nikt nie panował nad tym chaosem...straszne(

#
korozjad

Zupełnie się z wami zgadzam, pół polski przejechałem poczuć klimat średniowiecza a tu kurde festyn z elementami disco polo...w dodatku ktoś wpadł na genialny pomysł zasłonięcia widoku pola bitwy namiotami ... wioski rycerskie i turniej były świetne ale trochę mało miejsca na tym ich wewnętrznym dziedzińcu, ciężko było się dostać.

#
TheMrWonex

Szkoda że tak słabo im wyszło.Rozumiem jakby co były normalne obchody ale bez przesady to już 600 lecie mogli przynajmniej dobrze to zrobić.Dla mnie to było jakieś to za krótkie oglądałem w telewizji.Najlepsze było to ten który gadał przy mikrofonie prawie ciągle się mylił albo coś za szybko powiedział i zwała była z tego.Po prostu wstyd a przecież sami Polacy nie brali w tym udziału nawet jakiś chyba Turek przyjechał czy coś.

#
springenderteufel76

Brałem udział w bitwie i muszę powiedzieć że cała oprawa i organizacja to totalna klapa! A dlaczego to pewnie Wszyscy co tam byli wiedzą! A TYSKIEGO więcej się nie napiję!!!!

#
GamefreakPL

tylko tyle mogę powiedzieć ;/ Przyjechałem za późno ze względu na korki ale oprócz tego co to za przyjemność kiedy wkoło karuzele pijani ludzie brak wody i cały klimat szlag trafił !!! 0 Rycerstwa 0 mrocznego okresu NIC GÓWNO ! A muzyka z gwiezdnych wojen ! to jakiś żart ?! to nie była rekonstrukcja to był Teatrzyk dla 6-latków ;/ tragedia ... Jako fan średniowiecza zawiodłem się BARDZO MOCNO stroje to nie wszystko

#
marszalp1

Organizatorzy dali dup... Wiadomo urzędnicza śmietanka. A tzw Vip-y jeździli jak hrabiostwo nie zwracając uwagi na ludzi wracających drogą, w pewnym momencie załatwili sobie eskortę z żetonów i pałkarzy bali się reakcji ludzi na drodze.
Pełen szacunek dla "aktorów" biorących udział w tej inscenizacji, naprawdę WIELKIE BRAWA

#
Wik154

Byłam na tym .
To wszystko było beznadziejnie zorganizowane , bo skoro wiedzieli że będzie tyle ludzi to mogli zrobić jakieś trybuny czy coś .. ; /
poza tym powinna przyjechać straż pożarna i chociaż co godzinę polewać tych ludzi trochę wodą , bo cały czas ktoś mdlał i tylko karetka jeździła w te i wewte.
No i policja powinna bardziej ruchu pilnować bo na drogach to była naprawdę masakra.
Poza tym było bardzo fajnie :)

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia13 lata 9 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.493 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com