Brytyjczyk przebył 15 milionów mil

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #2216 przez Albin
Jak podaje dziennik Turystyczny:

Już w 1983 roku zdobył tytuł najwięcej podróżującego człowieka na świecie i wpisano jego nazwisko do Księgi Rekordów Guinnessa. Na koncie miał wówczas przelecianych siedem milionów mil. Jednak, jak obliczył Daily Mail, suma przelecianych przez Freda Finna odległości sięgnęła właśnie 15 milionów!

Siedemdziesięcioletni obecnie Finn pierwszy lot odbył w wieku 18 lat i wówczas złapał bakcyla latania. Od tamtej pory spędził 52 lata na podróżowaniu i przeleciał równowartość ponad 31 podróży na księżyc i z powrotem.

Mężczyzna prowadził szczegółowy rejestr odbytych lotów i podróży pociągami, potwierdzane każdorazowo przez pilota lub kierownika lub maszynistę pociągu. Do niego również należy rekord podróży odbytych Concordami – leciał nimi 718 razy, w tym nawet trzy razy w ciągu jednego dnia.

Oblicza się, że średnio dwa razy w tygodniu odbywał podróże transatlantyckie, co daje ok. dwóch tysięcy podróży nad Atlantykiem. 600 razy odwiedził Afrykę. Jego podróże szacunkowo kosztowały ok. dwóch milionów funtów, co pokryły firmy, dla których pracował – Finn zajmował się kontaktami z zagranicznymi klientami, starającymi się o udzielenie licencji na różne produkty.

Obecnie Fred Finn mieszka w Komsomolsku na Ukrainie z 35-letnią żoną Allą.

Nie mam już marzeń związanych z podróżowaniem. Byłem w o wiele większej liczbie miejsc, niż mógłbym sobie wymarzyć, a pozostałych nie chcę zwiedzać – powiedział Finn.

dziennikturystyczny.pl/2010/11/brytyjczy...byl-15-milionow-mil/
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.463 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com