Poszukujemy sponsora

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2331 przez BALKANDRIVER
Wybacz i nie obrażaj się, ale mnie ten Twój post trochę przeraża i trochę śmieszy. Nie wiem, co bardziej.

Przeraża, bo KUL, jako taki, "reklamuje" się w dość swoisty i ekspansywny sposób i dziwi mnie, że nie zapewnia pomocy takim ludziom, jak Ty.
Czyli to, co podaje się opinii publicznej jest, delikatnie rzecz ujmując, bzdurą.
Pomijam ideologię, która przyświeca powstałemu kierunkowi, bo na pewno przyświeca, (cytat ze strony KUL`u:"Obecność uniwersytetu katolickiego jest niezbędna dla rozwoju myśli chrześcijańskiej"), a no właśnie.
Bez obecności KUL`u "bałkański tygiel" i poznanie kultury śródziemnomorskiej jest jak najbardziej możliwe, a pchanie tam kolejnych łap w imię pozyskania studentów (czytaj: kasy) i prania dawno wypranych zaognień niczemu nie posłuży.
Kulturę śródziemnomorską można studiować już od dawna na wielu uczelniach, tudzież poznawać języki.

Widzę, że boom, który był kilka/kilkanaście lat temu i naprodukował wielu marzących o eksploracji a`la Indiana Jones odradza się w innym kontekście.

A basen Morza Śródziemnego to tylko fragment kultury chrześcijańskiej (jakże zaborczej i okrutnej, nie tylko tam).

Zgodzę się, że może bliżej Ci do KUL`u, lub do Lublina, niż gdzie indziej - O.K. , rozumiem to.

Ale z drugiej strony - śmieszy.
A no właśnie.
Marzeniem mojej córki, która jest zakochana w Bałkanach, w Albanii i jej problemach, która była tam 25 razy, posiadła komunikatywną znajomość języka, własną pracą i kontaktami, a naszymi, rodziców, pieniędzmi, bo mogliśmy jej dać taką sposobność.

Otóż ona marzy o wyjazdach na sympozja językowe i społeczne, organizowane 2 razy do roku w Prisztinie, w Kosovie!
Nie jest świeżynką, ma doświadczenie, jest merytorycznie przygotowana, kto mnie zna, to wie, że jest.

No i ja w takim razie też mógłbym poszukiwać kasy na jej wyjazdy do Prisztiny, bo jej, biedulka, nie posiada :(

Ale to chyba nie to forum, jak napisał Poprzednik.
A podejrzewam, że kilku z KUL`u swoją wiedzą by zagięła.

Pozdro

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2318 przez luc4s
Tutaj raczej nie znajdziesz, bo to forum globtrotterskie i każdy podróżuje po kosztach i sam kombinuje jak na to odłożyć. Polecam wycieczkę do władz samorządowych. Jeżeli jasno przedstawicie wasze cele, to macie dużą szansę na dotację.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #2315 przez Bami
luc4s napisał:

Na UJ też taki kierunek mamy....

Na UJ jest Kulturoznawstwo ze specjalnością Mediteraneistyka. Czyli licencjat dostajecie na Kulturoznawstwie a KUL oferuje licencjat na Mediteranistyce.


A tak merytorycznie: bardzo zależy nam na tym wyjeździe, jednak wiemy, że nie będzie łatwo znaleźć sponsora. Stąd też piszę tutaj, bo być może znajdzie się ktoś, kto chciałby nas wspomóc finansowo.
Ostatnia13 lata 4 miesiąc temu edycja: Bami od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2310 przez luc4s
Na UJ też taki kierunek mamy....

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2307 przez Bami
Poszukujemy sponsora was created by Bami
Nie jestem pewna czy w dobrym dziale to umieszczam, ale jak dla mnie w ogłoszenia drobne się to nie mieści, bo...
Jest to dość wielka sprawa.

Mediteranistyka, to nowy kierunek studiów w Polsce. Lubelski KUL jest pierwszą uczelnią, która go oferuje. Są to studia śródziemnomorskie, na których można m.in. zdobyć wiedzę na temat krajów Basenu Morza Śródziemnego, poznać kultury mieszkańców, nauczyć się języków. W skali światowej jej krzewieniem zajmuje się Mediterranean Studies Association z siedzibą w USA, które organizuje kongresy, wydaje periodyk i wspiera wymianę naukową także dotyczącą studentów. www.kul.pl/art_21683.html

Pomiędzy 25 a 28. 05.2011 r. odbędzie się na Korfu Międzynarodowy Kongres Mediteranistyczny. www.mediterraneanstudies.org/ Jako pierwszy kierunek tych studiów w Polsce, mamy okazję zobaczyć prawdziwy zjazd studentów, wykładowców oraz osób związanych z MSA, którzy będą rozmawiać na tematy Śródziemnomorza, przedstawiać swoje referaty oraz przemowy i badania. Cały ten zjazd chcielibyśmy połączyć ze zwiedzaniem. Jednakże jest mały problem - potrzebujemy sponsora, który byłby w stanie pomóc nam finansowo w wyjeździe.

Zwracam się tutaj, ponieważ na dofinansowanie z uczelni możemy liczyć jedynie w niewielkim stopniu. Na składanie wniosku o dofinansowanie z UE już jest za późno (obieg papierów po schodkach trwa pół roku). Mamy już przygotowany 11 - dniowy plan wyjazdu, na który większości nie stać. Jeżeli byłby ktoś chętny nam pomóc, albo też znał kogoś, kto może pomóc, bardzo proszę o kontakt. Mój numer gg: 1351850

Bo każdy ma marzenia, które chciałby spełnić.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.520 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com