Pomocy! Organizuję wyprawę "PieszoPrzezGóryPolski"

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2416 przez Serwer01
dystans 30 kilometrów jest tylko zakładanym dystansem z mapy Google mając już część map (turystycznych -dystans do zakopanego) moje wyliczenia które przeprowadziłem na mapie Google a te z przed kilku dni z map turystycznych mijają się ze sobą o 2 dni (owe 2 dni mam teraz w zapasie) ;co do noclegów trasa wiedzie przez parki narodowe i krajobrazowe w których nocleg bez pozwolenia zarządu jest karalny mandatem więc nocleg na full-dziko raczej odpada (noclegi wyznaczyłem w pobliżu miejscowości,lub wewnątrz niej) ;Co do listy zapewne brakuje kilka drobiazgów lecz nie wpisywałem wszystkiego tylko najważniejsze rzeczy które powinni wszyscy wziąć lub uzgodnić czy ktoś inny nie weźmie danej rzeczy za innych ;podczas ostatniej wyprawy dowiedziałem się o idealnym wyliczeniu rzeczy oraz budżetu potrzebnego na wyprawę (listę niezbędnych rzeczy [patrz niezbędnych] podzielić na dwa ,a szacowane koszty pomnożyć razy dwa) - i zawsze się uda ;) no tylko uważać w zimę z tymi obliczeniami. ; (dodatkowe ubezpieczenie będzie na pewno) ; szacowany ciężar bagażu 7 kilo (mam nadzieję że się uda jeszcze z niego uszczuplić...)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2411 przez Albin
Wiele lat temu planowałem przejście całej naszej południowej granicy zimą. Także wówczas zabrakło chętnych do dołączenia się.
Mam nadzieję że tym razem znajdą się chętni bo trasa przednia i ambitna.
Proponuję jednak bardziej szczegółowo opracować trasę bo jak na razie jest ona bardzo ogólnikowa i bez alternatywnych rozwiązań. Planujesz dziennie pokonywać ok. 30 km a w Tatrach to nierealne z takim obciążeniem. w pozostałych naszych górach także będzie ciężko.
Początkowe dni będą pełne zapału ale po pierwszym tygodniu ilość przechodzonych kilometrów będzie malała.
Wilki i niedźwiedzie zawsze są pewnym ryzykiem podczas biwakowania i noclegów w górach i tutaj żadne statystyki nie pomogą. Przy marszu w trakcie dnia raczej nie ma niebezpieczeństwa a noclegi zaplanuj z mapą i długopisem zanim wyruszysz na trasę. Lista sprzętu na tą wyprawę także nie jest moim zdaniem właściwa. Do lipca sporo czasu i na pewno znajdą się chętni a poza dopracowaniem szczegółów, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.
powodzenia

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2410 przez Serwer01
Witam organizuję wyprawę z Tarnicy (Bieszczady) przez Tatry , Śnieżkę, do Bogatyni (granica Niemiec Czech i Polski)
i potrzebuję lekkiej pomocy
(Ma ktoś dostęp do statystyk spotykania Niedźwiedzi i Wilków przez turystów - i czy warto się nimi przejmować??.)
czy może ktoś by był zainteresowany patronatem sponsoringiem wyprawy ?

Czas w jakim jest planowana wyprawa 10lipiec-...
Czas przejścia~40dni
Koszt ogólny szacowany na 3000zł


wszelkie dane na temat wyprawy:
sites.google.com/site/pieszawyprawaprzezgorypolski/

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.487 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com