Czerwona Huśtawka

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #2961 przez zkarola
W tym miejscu była to ekspozycja na czas 1 godziny, bo w warunkach które wtedy panowały nie dało się wejść na huśtawkę, zbyt dużo wody pod nią było..., ale rzeczywiście chcąc ją tam zostawić trzeba zmienić ten sznur

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #2958 przez
Replied by on topic Odpowiedź:Czerwona Huśtawka
Pomysł rewelacyjny, dodam tylko, że na ostatnim zdjęciu lina niezbyt przyjemnie ociera się o krawędź muru. W tym miejscu użyłbym odcinków łańcucha stalowego (można kupić w marketach budowlanych) - takie coś nie jest wrażliwe na przecierani. Z murem gorzej.
Jedni robią huśtawki, inny szybują latawcem - duch a narodzie nie ginie!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #2957 przez zkarola
Czerwona Huśtawka was created by zkarola


Projekt The Red Swing Project został zainaugurowany w lutym 2007 r. w mieście Austin w Teksasie. Wkrótce proste, drewniane huśtawki malowane na czerwono, zaczęły się pojawiać w całych Stanach, a także w Indiach, Tajlandii, Brazylii,
na Tajwanie, w Korei Południowej, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Czerwona huśtawka pojawia się w nie do końca wykorzystanych przestrzeniach publicznych. Prosta czerwona huśtawka wydaje się stałym elementem, podczas gdy tło środowiskowe i kulturowe konteksty zmieniają się...

Chciałabym się tutaj podzielić z Wami tym pomysłem, który mnie zauroczył…

Nie tak dawno, bo w kwietniu, ja wraz z pracownią k. oraz kilkuosobową grupką nowo poznanych ludzi postanowiliśmy przeszczepić ten projekt na grunt polski. Urządziliśmy sobie długi spacer i w czasie jednego dnia rozweseliliśmy niektóre szare zakątki Krakowa, wieszając czerwone huśtawki.
Miało to miejsce m.in. w okolicach Parku Bednarskiego oraz na Zabłociu. Planujemy powtarzać takie wypady, bo nie ukrywam, że zabawa była świetna, znów poczułam w sobie dziecko, huśtając się beztrosko do granic możliwości;) Jeśli macie ochotę i znacie miejsca szare, nudne, choć z pewnym potencjałem, wokół których ludzie przechodzą obojętnie to może warto to zmienić… ?
Świat z perspektywy huśtawki wygląda zupełnie inaczej :)

Plan jest prosty:
1. Zrobić huśtawkę (dokładna instrukcja obsługi na oryginalnej stronie projektu: www.redswingproject.org/?page_id=23
2. Powiesić huśtawkę
3. Bawić się, obserwować, fotografować
4. Zdjęcia na adres biura pracowni k, z opisem miejsca (dzielnica, miasto) – zamieścimy je na stronie, a następnie wyślemy zbiorczo do pomysłodawcy projektu The Red Swing Project.

Kilka moich zdjęć z tego dnia:


















Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.531 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com