Zakopiański Weekend Biegowy w Tatrach

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14242 przez Albin
Zakopiański Weekend z Sokołem - cykl tatrzańskich biegów w lidze Dare 2b

Piękna górska przyroda, widokowe trasy i trzy dystanse do wyboru - Zakopiański
Weekend Biegowy z Sokołem po raz kolejny przyciągnie w Tatry biegaczy i
kibiców. W tym roku biegowe święto zaplanowano na 3-5 czerwca 2016 r.
Cykl tatrzańskich biegów górskich obejmuje IX Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km i VII
Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego na dystansie 10 km, wspierane przez program
RUSZ SIĘ!, którego pomysłodawcą jest marka Regatta, oraz 32-kilometrowy IX
Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły. Wszystkie biegi cyklu biorą udział w
klasyfikacji Ligi Biegów Górskich Dare 2b.
W piątek, 3 czerwca, jako pierwsi wystartują zawodnicy Biegu Sokoła. Mimo iż trasa nie
wiedzie przez najwyższe partie gór, dystans ponad 15 km i łączna długość podbiegów i
zbiegów powoduje, że bieg jest naprawdę wymagający. Trasa Biegu Sokoła rozpocznie
się i zakończy w Kuźnicach - organizatorzy zachęcają do gorącego dopingu wszystkich
kibiców.
Z kolei meta 10-kilometrowego Biegu im. Władysława hr. Zamoyskiego tradycyjnie
już zlokalizowana została w jednym z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach – nad
Morskim Okiem, w otoczeniu Rysów, Mięguszowieckich Szczytów i Mnicha. Dla Polski
wywalczył ten piękny zakątek patron biegu – Władysław hrabia Zamoyski, patriota,
zasłużony dla Tatr i Zakopanego. Start zaplanowano na 5 czerwca 2016 roku z Palenicy
Białczańskiej.
Najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego z całą pewnością będzie jednak
Bieg Marduły o randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu, startujący 4 czerwca. To
jeden z niewielu biegów w Polsce rozgrywanych na wysokości ponad 2000 metrów i z
takimi trudnościami technicznymi. Nic dziwnego, że przyciąga najlepszych zawodników
specjalizujących się w biegach górskich. Patronem biegu jest druh Franciszek Marduła,
wieloletni naczelnik i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w
Zakopanem, a także lutnik, sportowiec i wychowawca młodzieży.
Zawodnicy, którzy zdecydują się na udział we wszystkich trzech biegach, dodatkowo
klasyfikowani będą w Grand Prix „Sokoła”. W zeszłym roku na start w całym cyklu
zdecydowało się 53 zawodników.

Poszczególne biegi zakopiańskiego weekendu z Sokołem były wielokrotnie
nagradzane przez portale biegowe. W konkursie na Najlepsze Biegi Górskie sezonu
2015 Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zdobył aż pięć nagród w różnych
kategoriach. Z wyróżnień są dumni organizatorzy - Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”
Gniazdo w Zakopanem, które pragnie w ten sposób upowszechniać zdrowy tryb życia i
sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Te założenia
doskonale wpisują się w ideę programu Regatta RUSZ SIĘ!, który wspomaga
pomysłodawców wydarzeń promujących różnorodne i dostępne dla każdego formy
sportu.

Biegi górskie to trudna dyscyplina, która jednak z roku na rok cieszy się coraz
większą popularnością. Stąd też ogromne zainteresowanie biegaczy z całej Polski, a
także z zagranicy ekstremalną i bardzo widowiskową imprezą biegową organizowaną w
Tatrach. Jej niewątpliwym atutem jest to, że ze zróżnicowanymi pod względem dystansu
i stopnia trudności trasami mogą się zmierzyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. A
wszystko w pięknej oprawie tatrzańskiej przyrody.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org .







.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.523 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com