Prasa Podróżników

Wywiad z Andrzejem Bargielem

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11886 przez BeataF
W programie Przed hejnałem w Radiu Kraków gość specjalny, polski narciarz wysokogórski – Andrzej Bargiel. Pochodzący z Łętowni w Małopolsce 26-latek najpierw wyszedł na ośmiotysięcznik Manaslu – zajęło mu to 14 godzin, a później jako drugi w historii zjechał na nartach do bazy położonej na wysokości ok. 4800 m. W sumie trwało to 21 godzin i 14 minut. Mimo że rekord udało się pobić, jak na prawdziwego sportowca przystało, niedosyt pozostał.

Zapis rozmowy Sylwii Paszkowskiej z Andrzejem Bargielem

Sylwia Paszkowska: Kilka tygodni temu wróciłeś do kraju. Teraz, kiedy emocje już opadły, możesz na zimno spojrzeć na to, czego już dokonałeś?

Andrzej Bargiel: Na pewno to, czego dokonałem na tej wyprawie udowodniło mi, że stać mnie na bardzo dużo rzeczy. Można robić naprawdę niewiarygodne rzeczy w Himalajach i można je robić szybko. Też był to duży krok w mojej karierze. Można realizować bardzo poważne projekty.

W rekordowym czasie wyszedłeś na Manaslu i w rekordowym czasie zjechałeś – to dwa rekordy, które udało ci się pobić. Trzeciego nie udało się, a chciałeś zjechać bez odpinania nart.

Niestety nie udało się tego zrobić. Choć te najbardziej kluczowe odcinki, szczyt 6300 m, udało się zjechać, czego wcześniej nikt nie zrobił. Ta góra jest dość trudna, a warunki nie były sprzyjające.

Cały wywiad na stronie Radia Kraków
www.radiokrakow.pl/rozmowy/andrzej-bargi...zna-z-nich-zjezdzac/
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.600 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com