Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Prasa Podróżników
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Wszyscy zostaliśmy oszukani - premiera książki

Wszyscy zostaliśmy oszukani - premiera książki 3 lata 3 miesiąc temu #14721

 • Albin
 • Albin Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Administrator
 • Administrator
 • Posty: 6199
 • Oklaski: 51
 • Otrzymane podziękowania: 3
Znacie państwo ten dowcip? „Będą produkowane nowe samochody. Z rurą wydechową wbudowaną do kabiny”. Ten „żart” opowiadają sobie co roku neonaziści podczas zjazdów. Nikt nie broni im manifestowania swoich poglądów. Nikt nie pyta, kto wyprodukuje samochody, bo wszyscy to wiedzą.

Minęło ponad siedemdziesiąt pięć lat. Najwyższy czas, by powiedzieć prawdę. Jeśli obozy zagłady były polskie, to kim był Klaus Barbie, „Kat z Lyonu”, twórca niemieckiej agencji wywiadowczej, mający na sumieniu życie kilkunastu tysięcy ludzi? Kim byli elegancki Mengele „Morderca bliźniąt”, miły Reinefarth znany jako „Kat Warszawy”? – obydwu chroniły amerykański i niemiecki wywiad, obydwu chronił Watykan. Kim jest Gudrun Burwitz, spadkobierczyni idei swego ojca, Heinricha Himmlera – stworzyła organizację Stille Hilfe, działającą po dziś dzień, organizującą msze ku czci boga Odyna w pewnym niemieckim landzie, zgodnie z ideą „Odyn zamiast Jezusa”. Kim byli i są oprawcy, skoro myli się ich dziś z ich ofiarami, wypaczając całkowicie sens drugiej wojny światowej i jej wpływ na polityczny układ współczesnej Europy? I co z tego będą pamiętali młodzi? Czy będą w stanie zrozumieć, że w Watykanie był ktoś taki jak Alois Hudal, biskup, który z pomocą Czerwonego Krzyża pomógł setkom, ba, tysiącom nazistów w ucieczce?

Jaki ojciec, taki syn… jaka matka, taka… Nie, tak nie musi być. Nie zgadzam się, żeby tak było. Powieści Ani żadnej rzeczy i Która jego jest były dyskutowane w środowiskach niemieckich i żydowskich. Cztery lata zajęło mi zdobycie wiedzy, która uprawnia mnie do postawienia tezy:

Wszyscy zostaliśmy oszukani

Nie zgadzam się, żeby obozy zagłady były nazywane polskimi. Nie zgadzam się na udawanie, że neonaziści nie działają, i to za pełnym przyzwoleniem amerykańskiego, niemieckiego i polskiego wywiadu. Nie zgadzam się, żeby Polacy mieli się wstydzić swojej historii. To nie my powinniśmy się wstydzić. To nie my powinniśmy dziś powiedzieć: „przepraszam”.
S. M. Borowiecky

W monachijskim kościele pada strzał. Ksiądz Adolf Rielke, powiązany z nazistami i organizacją Stille Hilfe, zostaje zamordowany. Tymczasem Anna Braun, wnuczka Adolfa Hitlera, pragnie jednego – odzyskać władzę odebraną jej dziadkowi. Demony przeszłości wychodzą z cienia. Jeszcze chwila, a hasło „Odyn zamiast Jezusa” może stać się rzeczywistością...
Młoda Amerykanka Zoja Pietrowna i Serge Magdi, badacz prawosławnych ikon powiązany z tajemnym Bractwem Chryzmonu, mają coraz mniej czasu. Ścigani przez dwie największe agencje wywiadowcze świata muszą odnaleźć mityczną Ewangelię Apostolic, zanim będzie za późno.
Czy Jezus i Maria Magdalena byli potomkami królewskiego rodu Dawida? Czy Protoewangelia jest przepowiednią, która spełnia się na naszych oczach? Czy na terenie Watykanu znajduje się kościół nazistów? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywają amerykański i niemiecki wywiad?


Druga część kontrowersyjnej książki Ani żadnej rzeczy to brawurowe połączenie thrillera, sensacji i powieści przygodowej. Symbole i szyfry prowadzą w głąb historii, splatając się ze Starym Testamentem, kabałą i germańskimi mitami. Wszystkie drogi prowadzą do Izraela i grobu pewnego świętego, w którym ukryte są tajemnice Kościoła, których pragną wszyscy...


Polecamy także:

Na dachu Bazyliki Świętego Piotra zostaje ukrzyżowana kobieta. Po tym, jak udaje jej się cudem przeżyć, jej pierwsze słowa brzmią „Heil Hitler”. Jeszcze siedem dni wcześniej nic nie zapowiada tego makabrycznego wydarzenia...
Pierwszy nakład sprzedany w pięć miesięcy. W rankingu dziennika Rzeczpospolita ebook zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając bestsellery Stephena Kinga.


S.M. Borowiecky to Sandra Borowiecka. Rocznik 1988. Dziennikarka, autorka scenariuszy. Współpracowała m.in. z Radiem Kolor, TVN, TTV, Superstacją, Polsat News 2, Super Expressem, Gazetą Bankową, Uważam Rze. Po ogólnopolskim sukcesie reportażu z 2013 roku „Wyzysk Polski”, przekształciła reporterskiego bloga w niezależny magazyn reporterski Szpalta.com i wydawnictwo, które dziś wchodzą w skład Grupy Medialnej Szpalta. Obecnie pracuje nad reporterską książką na temat restytucji mienia żydowskiego w Polsce po 1997 roku.

książki można zamówić:
szpalta.com/ani-zadnej-rzeczy-powiesc/


.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnio zmieniany: przez Albin.
 • Strona:
 • 1

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

fotografia warsztaty testy

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.