Prasa Podróżników

Ruszył bezpłatny przewóz osób niepełnosprawnych do Morskiego Oka

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #15354 przez Albin
W ramach wspólnego projektu z firmą MAN oraz innogy go! Tatrzański Park Narodowy uruchomił bezpłatny przewóz osób niepełnosprawnych z Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) do Morskiego Oka i z powrotem – elektrycznym i bezemisyjnym MAN eTGE. Usługa testowa działa od poniedziałku do piątku, do połowy listopada. Więcej informacji poniżej.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, w samochodzie w trakcie jednego kursu będą mogły – prócz kierowcy – jechać maksymalnie 4 osoby mieszkające ze sobą (osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie). Pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek podczas przejazdu, samochód wyposażony będzie także w płyn do dezynfekcji rąk.

Przewidziany jest 1 kurs dziennie od poniedziałku do piątku. Start o 8.30 spod Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42 A). Po dojechaniu do Morskiego Oka, osoby korzystające z transportu mają około godzinę na zwiedzanie, później powrót do Centrum.

Zapisów należy dokonywać mejlowo na adres bkujawiak@tpn.pl najpóźniej do południa dnia poprzedzającego kurs (nie dotyczy poniedziałków, tu zgłoszenie do 12 w piątek).
Przy zapisach należy podać informację czy osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim, jeśli tak to na jakim rodzaju wózka. Nie ma możliwości wjechania wózkiem do środka samochodu, jest jednak możliwość umieszczenia go w bagażniku (wymiary: 130 cm szerokości, 160 cm wysokości, 80 cm głębokości).

Kurs może zostać odwołany z uwagi na warunki atmosferyczne, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo – opad śniegu, halny itp.

Uwaga, 11 listopada jazda nie odbędzie się.

Przejazd jest bezpłatny, warunkiem jest posiadanie mejlowego potwierdzenia rezerwacji oraz potwierdzenie wykupionego za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety biletu wstępu do TPN. W przypadku osób niepełnosprawnych jest to bilet ulgowy, w przypadku osób towarzyszących – normalny.


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia3 lata 7 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.475 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com