Prasa Podróżników

Aktualne zasady wjazdu do Austrii

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #15358 przez Albin
Aktualne zasady wjazdu do AustriiObowiązek przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku na obecność wirusa COVID-19 oraz odbycia kwarantanny został zniesiony dla następujących krajów: Andora, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Dla przejazdów tranzytowych generalnie testy nie są wymagane.

Austriacy, obywatele krajów UE, Szwajcarzy oraz mieszkańcy Austrii, którzy przebywali w obszarze podwyższonego ryzyka są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego (w jęz. angielskim lub niemieckim) o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa (test nie może być starszy niż 72 godz. w momencie przekroczenia granicy). Jeśli wykonanie testu wcześniej nie było możliwe, osoby wjeżdżające do Austrii są zobowiązane do wykonania testu metodą PT-PCR w ciągu 48 godzin na własny koszt. Do momentu przedłożenia negatywnego wyniku testu należy poddać się domowej kwarantannie.

Kraje zaliczane do obszarów podwyższonego ryzyka to:

Albania, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czarnogóra, Egipt, Ekwador, Filipiny, Hiszpania, Indie, Indonezja, Iran, Kosowo, Meksyk, Mołdawia, Nigeria, Macedonia Północna, Pakistan, Peru, Portugalia, Rumunia, Rosja, Szwecja, Senegal, Serbia, RPA, Turcja, Ukraina, USA i prowincja Hubei w Chinach.

Dla obywateli państw trzecich obowiązuje zakaz wjazdu do Austrii, chyba że dane kraje należą do strefy Schengen i ich obywatele mogą przedstawić test PT-PCR o negatywnym wyniku. Test nie może być starszy niż 72 godz. Osoby te po wjeździe do kraju muszą dodatkowo odbyć 10- dniową domową kwarantannę. W związku z tym na granicy należy pokazać zaświadczenie potwierdzające posiadanie noclegu w Austrii, którego koszty ponoszone są samodzielnie.Covid-19: zaostrzenie środków bezpieczeństwa

Jak wiele innych krajów, Austria w obliczu ciągle rosnących liczb zachorowań na koronawirusa wprowadziła nowe środki bezpieczeństwa. Na ten moment do 30 listopada zostaną zamknięte hotele, ośrodki rekreacyjne oraz restauracje.
Nowe środki bezpieczeństwa

Od 3 listopada obowiązują następujące środki bezpieczeństwa:

Restauracje zostaną zamknięte. Możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos lub z dowozem do domu.
W hotelach nie będą podejmowani turyści. Wyjątek stanowią obecni goście hoteli oraz osoby przybywające do danej miejscowości w sprawach służbowych.
Ośrodki rekreacyjne oraz instytucje kulturalne zostaną zamknięte. Dotyczy to m.in. kąpielisk, teatrów, kin, muzeów, zoo oraz parków rozrywki.
Wydarzenia, takie jak koncerty, sztuki teatralne, wystawy oraz targi nie będą miały miejsca w tym okresie. Wyjątek stanowią zawody sportowe w ramach profesjonalnego współzawodnictwa.
Jarmarki bożonarodzeniowe do 30 listopada nie będą się odbywały.
Wyciągi narciarskie nie będą funkcjonowały w tym okresie.
Inaczej niż na początku roku, sklepy i usługi (fryzjerzy, fizjoterapeuci itd.) pozostaną otwarte.
Od 20:00 do 6:00 nocne wyjścia zostaną ograniczone. W prywatnych spotkaniach mogą brać udział osoby z dwóch gospodarstw domowych. Organizacja uroczystości rodzinnych (urodziny, wesela) w przestrzeni publicznej będzie niedozwolona.


Sytuacja potrwa przynajmniej do grudnia

Jak wyjaśnia austriacki rząd, kroki zostały podjęte z powodu ciągle rosnących liczb nowych przypadków zachorowań na covid-19. Jeśli wprowadzone rozwiązania przyniosą pozytywny skutek w postaci spadku zachorowań, pierwsze kroki w kierunku złagodzenia obostrzeń są planowane w grudniu.Więcej informacji dot. wjazdu do kraju oraz tranzytu można pobrać tutaj:
www.bmk.gv.at/service/corona/einreisebestimmungen.html

aktualne informacje o sytuacji w Austrii
www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia3 lata 7 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.478 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com