Prasa Podróżników

maseczki w samolotach i na lotnisku

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #15478 przez Grzes88
Ja na szczęście jak teraz leciałem, to nie musiałem już mieć żadnych maseczek. Aczkolwiek coś co mnie zaskoczyło bedąc w sierpniu na Rodos, płynąc statkiem wyspę Symi, pracownicy sttaku nosili maski :|

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 10 miesiąc temu #15457 przez Albin
Mimo że zdecydowana większość krajów europejskich zniosła restrykcje i ograniczenia covidowe, to jednak są jeszcze miejsca gdzie należy mieć maseczkę przy sobie.

Wsiadając w Polsce i lecąc np do Norwegii, gdzie zniesiony jest obowiązek noszenia maski, to jednak wchodząc na pokład Ryanaira, obsługa wymaga by każdy miał maskę założoną na czas lotu. Wielokrotnie steward okazywał przez mikrofon swoje nastawienie do osób nie stosujących się do jego poleceń. (4 maja 2022r)


Lecąc z Polski do Chorwacji nie ma potrzeby używania maski, ale pod warunkiem że lecimy liniami które tego nie wymagają a lot jest bezpośredni.
Lecąc z przesiadką w Wiedniu samolotami linii Austria Airline, już musimy mieć maskę na twarzy zarówno w samolocie jak i na lotnisku. Wsiadając na tym samym lotnisku czyli w Wiedniu, ale już do samolotu innego przewoźnika, np LOT-u, maskę można schować do kieszeni. (9 maja 2022r)


Nie ma żadnych innych ograniczeń, kontroli, okazywania czy wypełniania czegokolwiek.


Lotnisko w Splicie i wejście na pokład samolotu Austria Airline. Obsługa bez maski sprawdzała wchodzących na pokład samolotu, czy mają maski, Jeżeli nie, odsyłali do pobliskiego sklepu lotniskowego. Na lotnisku nie ma potrzeby, ale linie lotnicze Austria Airline czy Ryanair już tego wymaga.






Na pokładzie samolotu Austria Airline





Na pokładzie samolotu LOT można było zdjąć maski


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia1 rok 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.502 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com