Prasa Podróżników

Niezwykłe zjawisko w 2012 roku

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #3660 przez zkarola
W internecie pojawiło się wideo z wykładem Aleksandra Retrova, znawcy tematyki związanej z 2012. Badacz twierdzi, że słynna grudniowa data jest tylko oszustwem wymyślonym przez Illuminati.

Ostatnia11 lata 8 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3568 przez dedos
Według mnie we wszystkim jest trochę prawdy. Zjawisko wyrównania wydaje mi się realne. Mnie osobiście bardzo ciekawi sprawa globalnego ocieplenia. Mimo wielu zapewnień i jeszcze większej liczby przepowiedni, może nas czekać zjawisko przeciwne - globalne oziębienie. Kiedy by miała nastąpić taka epoka lodowcowa? Nie mam pojęcia bo nie jestem ekspertem. W dziejach Ziemi okresy ocieplenia przeplatają się z okresami oziębienia a więc będzie... i to to. Zapraszam do poszperania w Internecie. Jest dużo ciekawych artykułów na ten temat.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3567 przez zkarola
Śledząc systematycznie „zmiany na ziemi” już od dawna można doszukać się jakiś ‘nowości’ które mają nastąpić, tylko w ostatnich dniach górowały takie tematy jak:

"Kolejne pęknięcie ziemi, tym razem w Chile"
"Wielki wzrost aktywności sejsmicznej na Wyspach Kanaryjskich"
"Ogromny tajfun zbliża się do Chin i Tajwanu"
"Wulkan Cleveland szykuje się do znacznej erupcji"
"Największy od 30 lat koronalny wyrzut materii, Japończycy wyłączyli satelitę telekomunikacyjnego Kodama"
"Niezwykle rzadkie trzęsienie ziemi w Izraelu"

Media wyolbrzymiają, szukają sensacji i kolejnego chwytliwego tematu, a rok 2012 kiedyś został okrzyknięty rokiem zagłady, więc się tego trzymają..

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3563 przez piotrekpichor
"Naukowcy zgodne potwierdzają, że w dniu przesilenia zimowego w 2012 roku nastąpi Wyrównanie Galaktyczne. O takiej sytuacji wiedzieli już Majowie. Pomimo, iż nie znali ani lunety, ani teleskopu potrafili obserwować i przewidzieć zjawiska astronomiczne z wyprzedzeniem tysiącleci. Czym jednak jest to Wyrównanie Galaktyczne? Otóż tego dnia w jednej linii w stosunku do środka Drogi Mlecznej ustawią się planety naszego Układu Słonecznego. Będzie można zaobserwować to zjawisko „gołym okiem” nad horyzontem. 21 grudnia 2012 roku nastąpi wyrównanie planet: Marsa, Jowisza, Merkurego, Wenus, Uranu i Neptuna. To niecodzienne wydarzenie, zgodnie z obliczeniami ma poprzedzić dwukrotne zaćmienie Księżyca i zakrycie tarczy słonecznej przez planetę Wenus, które będzie bardzo spektakularne. Zjawisko Wyrównania Galaktycznego będzie finałem całego szeregu zjawisk, które już się dzieją. Niezaprzeczalnym faktem jest ten, że od jakiegoś czasu obserwujemy liczne zmiany klimatyczne na naszej planecie. Przyroda z roku na rok zaskakuje nas coraz to nowymi, nieoczekiwanymi zjawiskami dla danej szerokości geograficznej. Od 1998 roku każde następne lato przynosi coraz wyższe temperatury. Następuje topnienie lodowców na ziemskich biegunach, podnoszenie się poziomu oceanów czy wyjątkowo silne trzęsienia Ziemi wywołujące tsunami.
Wygląda na to, że wszystkie te zjawiska nie są przypadkowe. Radykalne zmiany klimatyczne przewidywał już Nostradamus. Ojciec Klimuszko przepowiadał, że w Polsce nastąpi zmiana klimatu na dużo cieplejszy. Nie trzeba być wybitnym obserwatorem, żeby zauważyć te anomalia pogodowe w naszym kraju. Przypomnijmy sobie ubiegłoroczną powódź czy niedawne ulewy i wichury tworzące trąby powietrzne niszczące wszystko na swojej drodze. Światowe susze, niespotykane pożary na ogromnych obszarach, upały, wybuchy wulkanów czy tragiczne w swoich skutkach trzęsienia Ziemi, niejednokrotnie powodujące ogromne fale tsunami - to wszystko dowody na to, że światowy klimat po prostu wariuje.

Zastanawiam się, czy te wszystkie anomalia nie wpływają na psychikę wielu ludzi podobnie jak „halny” w górach. Dowiedziono, że wzrost liczby samobójstw i nieracjonalnych zachowań następuje w czasie trwania wspomnianego wiatru. Czy aktualnie dziejące się i niestety stopniowo nasilające się zjawiska klimatyczne mają podobny wpływ na niektórych ludzi? Niesamowita tragedia w Norwegii spowodowana przez osobę niezrównoważoną psychicznie zdaje się to potwierdzać. Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych inny szaleniec także zastrzelił kilka osób po czym popełnił samobójstwo. W Polsce na szczęście nie mieliśmy tak drastycznych wydarzeń, ale mamy w Krakowie „bombiarza”, który podkładał ładunki wybuchowe osobom całkowicie obcym. Może to tylko zbieg okoliczności. A może nie."

Ciekawe jakie Wy macie podejście i jakie snujecie teorie na temat tych wszystkich wydarzeń które mają nas otoczyć i w których wszyscy razem mamy uczestniczyć ?;> Ja mam dość sceptyczne, jednak (choć moja wiedza astronomiczna tego nie sięga) wydaje mi się że zjawisko wyrównania jest prawdopodobne...ale czy należy to wiązać od razu z zagładą...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.731 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com