Gdzie smacznie zjeść

Restauracja Carska w Białowieży

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8468 przez BALKANDRIVER
Też tam ostatnio byłem i polecam, choć na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi trafiły mnie 3 dni z -20stopniowym mrozem, brrr
Polecam cerkiew Św. Mikołaja z porcelanowym ikonostasem, carskie sioło na terenie Parku (cała Białowieża to była carska rezydencja).
Z pałacu niestety kamień na kamieniu nie został. Cała okolica warta spenetrowania -"miejsce mocy", no, oczywiście żubry, budynek Poczty wraz z Domem Dziecka, też carska budowla.

A jak macie jakieś rzeczy po dzieciach,i nie wiecie, co z nimi zrobić - przekażcie je Pani Dyrektor Domu Dziecka (sorry za odrobinę prywaty, ale jestem zaprzyjaźniony z tą placówką i trochę im pomagam).

Dla cyklistów mnóstwo terenu do objeżdżenia.
No i fantastyczni ludzie (jak to na wschodzie), nie udawało mi się wyjść ze sklepu po mniej, niż pół godzinie, choć wstępowałem po duperele - pogaduchy, historia, czasem poznałem życiorysy niejednego batiuszki.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8463 przez miloszek
W ostatnim czasie byłam z rodziną w tym uroczym miejscu i z całą pewnością tam wrócimy!
Znajduje się ona w zabytkowym dworcu kolejowym z początku XX wieku i przenosi nas do czasów carskiej rosji, anny kareniny ... Atmosfera jest niepowtarzalna.
Jedzenie bardzo smaczne - tradycyjne potrawy kuchni polskiej oraz rosyjskiej.
Obok restauracji mieszczą się zabytkowe apartamenty w których można spędzić romantyczny pobyt wśród pięknej białowieskiej przyrody.
www.restauracjacarska.pl/

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.492 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com