PKP celowo nabiera (oszukuje) klientów ?

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #15344 przez Albin
Mafijne praktyki PKP to jak widać już norma, i Intercity śmieje się klientom w twarz.

Pasażer z Łodzi za bilet bilet w drugiej klasie z Wrocławia do Goleniowa zapłacił 197 złotych. Normalna cena to 67 zł
podroze.onet.pl/aktualnosci/zaplacil-130...sie-oszukany/qepkjzb

niestety takich przypadków jest znacznie więcej i nie ma widoków na poprawę...

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #15343 przez Albin
Niech to będzie ostrzeżeniem innych, którzy mogą w podobny sposób dać się naciągnąć PKP.
Sytuacja z dnia 21 września 2020

PKP po raz kolejny sięgnęło dna i pokazało gdzie ma klientów.
W wyszukiwarce pojawił się pociąg TLK 896 Kraków - Zakopane 4,56 . Stwierdziłem że tym razem pojadę pociągiem, skoro pokazuje tak świetny czas dojazdu. Kupując bilet NIE było żadnego komunikatu że coś jest nie tak....
Wybrałem miejsce przy oknie a w panelu na moim koncie pasażera na stronie intercity.pl pojawił się komunikat o zakupie i potwierdzenie transakcji.
Bilet jest, miejsce 44 wagon 2 . No i niby wszystko ok. Rano ruszam na dworzec. Nie spieszę się bo bilet już mam więc wystarczy jak będę 10 minut przed odjazdem...
Przychodzę na dworzec i spoglądam na tablicę odjazdów by sprawdzić nr peronu odjazdu mojego pociągu... A tu Zonk...
Na tablicy BUSIC a odjazd z przystanku Intercity na przeciwko Muzeum AK... A gdybym przyszedł na dworzec 5 minut przed planowanym odjazdem ?
Przechodzę lawirując przez parking pod wiaduktem z zerowym oznaczeniem czegokolwiek.
Wsiadam do autobusu, słuchawki na uszy i ruszamy...
Jesteśmy na Zakopiance i ...nawrotka. 40 minut później jesteśmy ponownie na przystanku na przeciwko Muzeum AK...
Wsiada kilka osób które zapewne tak jak ja planowałem, były na dworcu PKP tuż przed czasem odjazdu...

O przesiadce na kolejne planowane połączenie na Słowację mogę zapomnieć. Planowane przejście przez Tatry i opłacony nocleg na Słowacji także przepadł.
Nie pierwszy to raz gdy PKP okazuje się firmą żenującą i absolutnie nie godną polecenia a tym bardziej zaufania. Dno...
O tej porze były inne regularne autobusy którymi zawsze jeździłem. Gdybym nie dał się oszukać PKP to dojechał bym na czas ... Pomijając że także nieco taniej a z PKP ? Drożej, gorzej, dłużej ...

Mieszkam w Krakowie i znam okolicę, a co mają powiedzieć przyjezdni a tym bardzie turyści z zagranicy ?...

Albin Marciniak

po kolei:

wybieram odpowiedni pociąg


wybieram interesujące mnie miejsce przy oknie


Kolejny etap zakupu biletu NA POCIĄG. Przechodzę do swojego panelu by dokonać płatności.


W moim panelu pojawia sie potwierdzenie zakupu biletu NA POCIĄG



Otrzymana informacja na maila


Na maila także dostaję informację potwierdzającą zakup BILETU na POCIĄG



Bilet wyświetlony na ekranie telefonu na potrzeby kontrolera biletów w autobusie. Dopiero teraz wyświetla się coś czerwonego... ale co ?...










.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia3 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.480 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com