Tropiciele

Koleje Dolnośląskie i zniechęcające praktyki

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #15243 przez Albin
To już jest patologia !
Jest kolejny przewoźnik, który do zakupu biletu potrzebuje Waszych wszystkich danych. Tym razem Maxbus żąda pełnych danych teleadresowych !
W jakim celu ? skoro NIE chcę faktury Vat a zwykły jednorazowy bilet imienny, który sobie chcę wydrukować, bądź okazać na ekranie smartfona (po to podaję adres mailowy). W jakim więc celu mam podawać dokładny adres zamieszkania ??? (także jako osoba prywatna, nie mogę pominąć tej rubryki)...
Czyżby handel danymi ?... no bo jak to wytłumaczyć ?....





Jakoś FlixBus potrafi obejść się tymi danymi i im wystarcza imię i nazwisko pasażera oraz adres mailowy, na który przesyłany jest bilet...


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #15229 przez Albin
Koleje Małopolskie to kolejna instytucja wyłudzająca dane osobowe i teleadresowe pasażera. Nie ważne że kupujesz bilet z Pipidówki do Koziej Wólki, to MUSISZ podać pełny adres zamieszkania wraz z mailem itp.
Poza imieniem i nazwiskiem oraz adresem mailowym, należy w drugiej rubryce podać dokładny adres zamieszkania !!!
Jako osoba prywatna, każdy jest zmuszany do podania wszystkich danych, mimo że ktoś nie chce FV.
NIC absolutnie nie tłumaczy takiego procederu.
Czy to aby nie kwalifikuje się do Prokuratury ? Jako wyłudzenie danych wrażliwych i to na dużą skalę ?

malopolskiekoleje.pl/index.php/zakup-bil...jacego/1574013776417


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #15149 przez tomtom
To jest niestety ogólny problem.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #15138 przez pioterpaski
Haha, bez komentarza!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #15076 przez Albin
Bardzo często kupuję bilety przez internet.
Wymogi przy zakupie biletów lotniczych rozumiem, ale zmuszanie do podawania wszystkich danych przy zakupie zwykłego biletu kolejowego to już absurd.
Tak wymusza i wyłudza dane e-podróżnik, a na moje argumenty już im brak odpowiedzi.
Niestety, do negatywnych operatorów dołączyły Koleje Dolnośląskie.
Po wejściu na ich stronę www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/ i wyborze danego połączenia, nie można kupić biletu ot tak po prostu, jak np na Intercity, podając wyłącznie imię i nazwisko, ale klient zostaje przenoszony do innego operatora, a tam.... należy się ZAREJESTROWAĆ !
Nie można zakupić biletu na nazwisko pasażera, tylko musimy przejść procedurę...


panel wyboru połączenia i chęć zakupu biletu...



i zniechęcenie...
prościej zakupić w kasie lub anonimowo u konduktora..


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia5 lata 7 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.698 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com