Tropiciele

Konkurs,czy żerowanie na naiwnych?

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #8675 przez Bopczyk
Niektórzy to są naprawdę pomysłowi w byciu pazernym. Dla mnie niektórych powinno się za takie numery zamykać w zoo, z tabliczką, żeby inni mogli pooglądać.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8550 przez BALKANDRIVER
No i mamy kolejny kwiatuszek - tym razem naiwniaków szuka PTTK.

Otóż Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK ogłosiła Konkurs na opracowanie jednolitego znaku firmowego (po ludzku: logo)Regionalnych Pracowni Krajoznawczych PTTK.

W zapisie regulaminu znane już nam skądinąd wersety:
"Inne postanowienia:
Autor pracy nagrodzonej zobowiązany jest do przeniesienia na Organizatora wszelkich majątkowych praw autorskich do opracowanego przez siebie znaku graficznego.
Przeniesienie ww. praw będzie miało charakter nieodpłatny."

I dalej:
"Nadesłane prace i dokumenty nie podlegają zwrotowi."

Pełen tekst radosnego Regulaminu możecie przeczytać tu:
www.pttk.pl/zycie/konkursy/Konkurs_na_logo_RPK.pdf

Spytacie, a co w zamian oferuje PTTK?
Ano... i tu usiądźcie -->
"Komisja Konkursowa przyzna jedną nagrodę, ufundowaną przez Mazury PTTK Sp. z o.o. w Olsztynie, w postaci" ... trzymajcie się, już i tak dużo znieśliście "vouchera na 2dniowy pobyt na Mazurach dla dwóch osób.
Przyznanie powyższej nagrody dotyczy także przypadku, gdy praca jest zespołowa."


Rozumiem z tego, iż gdy logo wymyśli 5 osób, to pojedzie na Mazury dwie? Czy wszyscy i dostaną małżeńską dwójkę w ramach promowania związków partnerskich?

Zaiste, nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

A więc do dzieła (macie jeszcze 5 dni) chętni na wypaśny weekendzik na Mazurach łaskawie splunięty przez Zarząd Główny PTTK.
A tak zakańczając, bo co tu się ślinić, cwaniactwem śmierdzi na hektary, czy Szanowna Komisja wie, ile kosztuje taka usługa pt. opracowanie loga ogólnopolskiego podmiotu? A ile dwa dni na Mazurach, nawet w mega drogim ośrodku?
Myślę, że wie...

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8405 przez Albin
Chmmm...
chciałem wysłać bo mam tego sporo z kilku kopalń ale...

2. Fotografie, biorące udział w konkursie, przechodzą na własność organizatora z zachowaniem osobowych praw autorskich wykonawcy zdjęć.
4.Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania fotografii w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach
przekazu, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
6. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.


Czyli wysłać i zapomnieć o swoich fotkach ?

pełny zniechęcający regulamin:
muzeum.wieliczka.pl/wp-content/uploads/2...cie-w-fotografii.pdf

Do tego
3. Zdjęcia można wykonywać techniką dowolną – kolorową lub monochromatyczną w formatach cyfrowych: TIF, PSD i JPG niskokompresowanych w rozdzielczości nie mniejszej niż 3150 x 4724 pikseli , które należy przesłać zapisane na nośnikach CD lub DVD oraz w formie wydruku w formacie A4.

czyli że aparaty muszą mieć co najmniej 15 Mb matrycę ...
a to eliminuje znaczną większość potencjalnych chętnych.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8393 przez Basik
Cóż żeruje się na naiwnych na różnych polach i coraz częściej - wyłudzając nie tylko pomysły i zdjęcia, artykuły i inne dobra intelektualne! Nie mniej jednak trochę sami jesteśmy temu winni przeważnie nie czytając do końca regulaminów konkursowych, chcąc za wszelką cenę zaistnieć, pochwalić się przed innymi. Często kręcimy bicz na samych siebie... Bo najpierw chcemy za wszelką cenę mieć co wpisać do CV, a potem się dziwimy, że nikt nas nie chce zatrudnić, albo zapłacić nam za nasze dokonania... bo woli mieć to zrobione za darmo przez następnego naiwnego... Dlatego CZYTAJMY REGULAMINY

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8390 przez BALKANDRIVER
Bardzo dobrze, że poruszyłeś ten problem, bo jest to problem, nie tylko w branży fotograficznej, ale w całym obszarze działań objętych prawami autorskimi.

Nastały czasy, w których z jednej strony drenuje się czyjś dorobek intelektualny i różnymi sposobami pozyskuje się go za darmochę, a z drugiej strony promuje się miernotę i dyletanctwo.
Żerowanie na naiwnych jest wszechobecne!
Temu służą właśnie przeróżne konkursy, ale nie tylko.

Starasz się o pracę – wyślij prócz cv swój projekt, program, wizualizację itp. , a my ocenimy, wyłonimy, przyjmiemy najlepszego. Śmiechu (choć to nie jest śmieszne) warte!

Kiedyś był taki slogan – „Mówimy Partia, a w domyśle Lenin, mówimy Lenin, a w domyśle Partia”.
Nic się w tym względzie nie zmieniło!

Mówimy – „konkurs”, a w domyśle „mamy pulę pomysłów”, za darmo, na tacy.

Dziennikarstwo obywatelskie, tak modne obecnie – z jednej strony pozyskiwanie tematów od naiwnych (bo „Józek” napisze, aby pochwalić się całej gminie/sąsiadom/rodzinie, że jest w gazecie/internecie), z drugiej, jak powyżej – promowanie niskich lotów twórczości.

Bo śpiewać każdy może, pisać też, fotografować również, ale nie każdy jest w stanie tego słuchać, czytać i oglądać.
Dzięki temu jakość przekazu schodzi na psy, na porządku dziennym są lapsusy językowe, brak logiki w przekazach, nieumiejętność w wysławianiu się i władaniu ojczystym językiem ( za tzw. radzieckiego okupanta nigdy nie było tylu wtrętów obcojęzycznych, jak obecnie za naszych zamorskich „przyjaciół”).

Zawodowi reporterzy mają mierne przygotowanie merytoryczne, ale to jeszcze mało – nie mają żadnych norm etycznych. I to przeraża!

Za moich czasów, jak zaczynałem przygodę z gazetami, za każdą literkę, czy fotkę dostawałem gratyfikację finansową.
Ale za każdą niesprawdzoną informację, za nieścisłość, dostawałem opier..ul od sekretarza redakcji, lub od naczelnego, ale tak, że mi w pięty szło!
Drastyczna fota była usuwana (typu człowiek w 3 częściach pod tramwajem, typu zdjęcia z sali sekcyjnej, bo takie również robiłem), dziś, im większa makabreska – tym lepiej, każdy może wydalić z siebie cokolwiek, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności prawnej, a tym bardziej moralnej.

Dlatego, podobnie, jak Ty, nie wysyłam zdjęć na konkursy, nie piszę relacji, protestuję przeciw wszechogarniającej modzie na pozyskiwanie za darmochę czyjejś pracy.
NIE i tyle w temacie!

Nie dajmy się zwariować i miejmy swoją godność oraz wartość swej pracy i włożonej w nią środków.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8387 przez luc4s
Wklejam linka do ciekawej wymiany zdań na forum Olympusa forum.olympusclub.pl/threads/87356-Międz...świecie-w-fotografii

Kopalnia Soli w Wieliczce ogłasza konkurs i spamuje forum OlympusClubu. Nie byłoby może w tym nic złego, ale po wczytaniu się w regulamin:

"2. Fotografie, biorące udział w konkursie, przechodzą na własność organizatora z zachowaniem osobowych praw autorskich wykonawcy zdjęć.

4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania fotografii w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach przekazu, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.


Czyżby kopalnia, zarabiająca krocie na biletach (dla 4 osobowej rodziny to często spory wydatek) postanowiła zaoszczędzić na fotografach i chce nabyć dobre (bo na konkurs wysyła się tylko dobre) zdjęcia pod pozorem konkursu?

Osobiście, jeżeli w konkursach fotograficznych jest zapis, że fotografie przechodzą na organizatora, nie biorę w nich udziału.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.645 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com