Tropiciele

Dzok kontra AK ?

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #9590 przez BALKANDRIVER
A znacie pojęcie "po linii i na bazie"?
Od tamtych czasów nic się nie zmieniło, prócz linii i bazy...

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Załączniki:
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #9566 przez Albin
Replied by Albin on topic Odpowiedź:Dzok kontra AK ?
Wszędzie się mówi i walczy o utrzymanie odpowiedniej przestrzeni, o nie zasłanianiu widoku na zabytki a tu co ? kilkumetrowa ściana zasłaniająca w dużym stopniu widok na Wawel. dodatkowa ingerencja w i tak już marną i zdewastowaną zieleń.
Na kolejny pomnik kasa jest ? a na syf i zdewastowaną infrastrukturę i zieleń wokół Wawelu kasy nie ma ?
Oświetlenie, ławki, kosze, barierki, naprawa trawników ....
co za ograniczeni w rozwoju decydują o życiu krakowian ?...

O tym syfie temat poruszany jest od dawna:
www.klubpodroznikow.com/forum/57-absurdy...tpliwe-ozdoby-wawelu

Tu były rzekome konsultacje społeczne:
www.dialogspoleczny.krakow.pl/Konsultacj..._Armii_Krajowej.html

Jedną z proponowanych lokalizacji było same Muzeum AK !
czyli miejsce najodpowiedniejsze !
1.ul. Wita Stwosza, na północny zachód od Muzeum Armii Krajowej.


Jakoś dziwnym trafem radny Kazimierz Barczyk na swojej stronie pisze w czasie przeszłym...
Już jako Przewodniczący Rady Miasta Krakowa w latach 1990-93 wspierałem środowisko Żołnierzy Armii Krajowej. Dzięki temu wsparciu m.in. mógł powstać pomnik Armii Krajowej obok Wawelu nad Wisłą, jak również pomnik Płk. "Zawodny" na Plantach.
www.barczyk.pl/stronysn/strona.php?idwyb=23


to ja tak w odpowiedzi
. .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #9564 przez kkasiek4
Dzok kontra AK ? was created by kkasiek4
Tak mnie czasem zastanawia dlaczego w Krakowie by zrobić coś fajnego trzeba zniszczyć inną udaną rzecz. Nie mam wątpliwości czyj pomnij jest ważniejszy niemniej jednak klika lat temu wybrano lokalizacje dla "psa"- czemu mamy ją zmieniać? Ok gdyby jeszcze konsultacja społeczna wykazała chęć krakowian na taką zmianę w imię demokracji przełknęła bym tą decyzje. Problem jednak polega na tym ,że wskazane podczas ankietowania miejsce stanowczo odbiegało od tego w którym rzeczywiście ma stanąć "AK-owski" monument

www.gazetakrakowska.pl/artykul/1038839,p...tml#galeria-material

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.516 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com