Tropiciele

Migracja Polskiego węgla po świecie

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #9649 przez Albin
Węgiel droższy niż zboże

Polska to dziwny kraj...
Do hut grupy ArcelorMittal działających w naszym kraju węgiel importowany jest aż z Australii .
Statek przywiózł do Gdyni 85 000 ton węgla z eksportowego terminalu węglowego Dalrymple w australijskim stanie Queensland.
Koncern stalowniczy i wydobywczy ArcelorMittal jest także właścicielem tego statku.
artykuł:
www.portalmorski.pl/statki/zawiniecia/34...kiem-zawija-do-gdyni

Zakłady są m. in. w Dąbrowie Górniczej, w Krakowie, w Sosnowcu, w Zdzieszowicach, w Świętochłowicach i Chorzowie.

Pod artykułem jeden z komentujacych pisze:
"Smiac mi sie chce kiedy importujemy wegiel w |australii a ja stracilem mlodosc wozac polski wegiel z tegoz portu polnocnego do Japonii."

No właśnie, śmiać tu się czy płakać ?
W Polskie kopalnie co roku pompowane są miliardy zł. z pieniędzy publicznych,...
prezesi spółek węglowych i innych wielu tworów jak Związki Zawodowe, zarabiają nieprzyzwoite pieniądze wraz z horrendalnymi premiami czy odprawami,...
babcia paląca w piecu by przeżyć zimę płaci za tonę węgla (dosłownie) jak za zboże...
Kolejna kopalnia jest w budowie i ruszy w 2015 roku....
. Statek którym przypłynął węgiel z Australii

Przykładowe ceny zbóż z 19.11.2013 r.
Powiat pleszewski
660 zł - pszenica konsumpcyjna
660 zł - pszenica paszowa
410 zł - żyto
600 zł - jęczmień
550 zł - pszenżyto
450 zł - owies
450 zł - mieszanki
www.wiescirolnicze.pl/ceny/ceny-zboa/1639-ceny-zbo-arr.html

przykładowe ceny węgla listopad 2013 r:
KWK Sobieski 730
KWK Kazimierz-Juliusz 710
KWK Wesoła 710
www.wegielkamienny-katowice.pl/cena-wegl...iennego-i-ekogroszku

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.459 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com