Lotniska w Polsce i na świecie

Armenia - jak najtaniej i kiedy ???

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #9410 przez matthiaskr
Jak najtaniej?

Stopem z Polski.

Lot do Kutaisi potem stopem lub marszutkami.

Kiedy?

Myślę że od marca do listopada można tam spokojnie jechać.

Co warto?

Erewań - Miasto Ład 2107. Przejazd marszutką po mieście 80 groszy. Super targi rybne/warzywne/owocowe/mięsne. Centrum odnowione.

Khor Virap - piękny monastyr z widokiem na Górę Arki Noego.

Tatev - malownicza trasa od Erwania prowadząca przez 2 krainy zupełnie różniące się od siebie. W połowie drogi pomiędzy stolicą a monastyrem warto spróbować wina z granatów, które sprzedają miejscowi w butelkach po coca-coli.

Sewan - Unikajcie jednak miejsca niedaleko miejscowości Noradus. Największe bagno i pełno komarów. 10 km na północ super plaże do rozbicia namiotu i kąpieli.

Szczyt Aragats

Karabach

Nie warto:

Jermuk - polska Krynica Zdrój. Nic ciekawego. Uzdrowiskowa miejscowość.

Inne:

>Wiza - nie wymagana

>Brak przejścia granicznego z Turcją i Azerbejdżanem.

>Wodę można śmiało czerpać ze źródełek. Będąc w Armenii i Gruzji ani razu nie kupiłem wody w sklepie.

Jak masz jakieś pytania jeszcze to pisz.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #9407 przez piotr333krak
Witam,
mam pytanie, choc niewiem czy w dobrym watku forum:
jak najtaniej dojechac do Armenii, w jakim okresie, oraz wszelkie dodatkowe informacje prosze :-)
typu wizy, zwyczaje...

prosze o odp na forum lub na priv :-)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.400 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com