Lotniska w Polsce i na świecie

Slowacja, oplaty drogowe w 2014 roku

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #10043 przez BALKANDRIVER
Na wskazanej przez Admina stronie - www.ndsas.sk/dialnicna-siet/44346s na samym dole jest do ściągnięcia większa mapka:
Aktuálna mapa siete diaľnic a rýchlostných ciest
Ale i tak jeszcze za mała. Za to po lewej stronie są klawisze:
Dial`nice oraz Rychlostne cesty - jak się tam wejdzie, są opisane wszystkie odcinki miasto po mieście, jak przebiegają, skąd i dokąd.
Fakt, więcej roboty, ale można planując przejazd zorientować się w swojej dużej mapie papierowej lub, dla miłośników ekraników - w GPSie.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #10036 przez ruks
admin napisał:

Winiety uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji.


Z tymi wszystkimi to lekka nadinterpretacja ;)
Winiet krótszych niż 10-dni nie mają bo pewnie nie opłaca się drukować, poza tym lepiej żeby kupujący wydał 10E a nie np 2E. Ja natomiast jestem podobnego zdania jak Balkandriver zwłaszcza na Słowacji gdzie tych autostrad wiele nie ma i omijam odcinki płatne. Swoją drogą te mapki płatnych odcinków są tak małe chyba specjalnie żeby ciężko było znaleźć objazd.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #10010 przez BALKANDRIVER
Tak, są okazjonalnie nawet patrole z lornetkami i ze wzgórz monitorują auta bez nalepek. W okolicach Popradu i Bańskiej Bystrzycy. I zapewne nie tylko.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #10004 przez Viaggio
Mnie też się nie "udało" kupić ;) A w ogóle sprawdzają je? ;)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #10000 przez BALKANDRIVER
Riposta stała się nietuzinkowa :laugh:
A jest ona taka (nie mojego autorstwa ale oddająca moją duszę):

P.S. - NIGDY nie wykupiłem winiety w Słowacji!

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Załączniki:
Ostatnia10 lata 3 miesiąc temu edycja: BALKANDRIVER od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #9971 przez kkasiek4
BALKANDRIVER napisał:






haha balkandriver cóż za elokwentna riposta :side:




Swoją drogą szkoda że Słowacy dalej nie wpadli na pomysł wprowadzenia winiet dobowych. Zdarza mi się jeździć na deske na Słowację i mało kiedy widuje auto na polskich blachach z winietą. W sumie matematyka jest prosta, brak winiety skutkuje mandatem w wysokości jej podwójnej wartości + obowiązek jej wykupienia. Jednodniowym turystom jeżdżącym na przygraniczne tereny(gdzie jest zaledwie kilkunastokilometrowy odcinek płatnej drogi) opłaca się ryzykować. Po wprowadzeniu winiety za 1-2 euro, gra nie była by warta nerwów.
Ostatnia10 lata 3 miesiąc temu edycja: kkasiek4 od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.819 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com