Wspomnienia retro

prawdziwi podróżnicy - co z nich jeszcze zostało?

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11418 przez BALKANDRIVER
Może, gdyby popracować nad składnią, ortografią, interpunkcją i przeczytać swą wypowiedź przed kliknięciem "ENTER", dałoby się czytać i wyłuskać sens wypowiedzi.
Brak powyższego, według mnie, jest ignorancją wobec czytających, w związku z czym, nie należy oczekiwać od nich zrozumienia, akceptacji i tym podobnych pieszczot!
Tyczy się to również wypowiedzi w innych wątkach!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11411 przez zkarola
Dlaczego tak "anty" nastawiony?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11409 przez Albin
Chłopie nie pij więcej albo idź na odwyk.
masz rację, szukaj miejsc z poklaskiem bo w Śródziemiu (w Piwnicy pod Baranami) to widownia ocenia i nie każdy ma szansę na swoje "5 minut". Bełkot u nas nie przechodzi...
Piszesz o szacunku ? poczytaj na trzeźwo swoje 2 ostatnie wpisy...
Nazywasz mnie królem śmieci ? ja przynajmniej staram się coś robić dla innych i dla przyrody, nie oczekując oklasków w Willi Decjusza czy we Wrzosie...
Odstaw to co bierzesz na kilka dni i spójrz na świat na trzeźwo.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11408 przez Stonex
Lepiej zastanow sie jak Ty,Wy zyjecie i z czego: ze ktos przed Wami pracowal. Kazdy madry powie, ze praca czyni czlowiekiem a jak ktos nie potrfai znalezc odpowiedniej,to juz jego problem lub chwali sie ze podrozuje za 100 zl/dzien do Maroka lub Bialorusi bo wscibia nos w obce a potem prostego sformulowania lub zwyczaju danego kraju nie potrafi zrozumiec,nie mowiac ze kolejne "Ebola"z niego bedzie. Ech, jak sie uczy Polakow techniki obrazkowej od ponad 2olat a w tym Klubie od 2008 jak mnie to tego kraju juz nie ma,zostaly tylko krajobrazy-dla obcych i nie trzeba Putina by zmiesc go z powierzchni Ziemi. W Moskwie,Wisle,Paryzu,Wroclawiu,Wloszech,Gdansku,Libii,Peru,Szwajcarii,Gorach Zlotych nawet:) na Litwie i w Wysowej tez nie narzekalem ze duzo musze placic,ale szopy nie odstawialem i nie reklamowalem niewyplacalnych i nieslownych ludzi by dac im friko 6000zl za RPA. Pa Polsko,Pa RPA, Pa podroznicy,jesli sie nie zmienicie na wzor Kapuscinskiego,Wankowicza, Kaminskiego.
Naprawde wolalem pokazywac z duzymi oklaskami i humorem zdjecia a nie obrazki w Willi Decjusza, kinoteatrze Wrzos lub...a nie u was,z szacunkiem, ktore adminowi tu braklo,taki z niego krol smieci?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11383 przez Albin
Nie wiem co brałeś ale odstaw to, bo jak widać, ma to zbyt silne działanie uboczne ...

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11382 przez Stonex
Dziś podróznik: łapiduch, szlafmyca, nieumyty (jak komus pasuje to ok.), samo-lot, skoczybruzda-to jest fajne, struś pędziwiatr (a widok każdego błahego powodu),mnoga gawari. Nie wiem,lecz na studiach jedyne mei miliony czytelnikow na calym swiecie,lecz przed doba FB,komorek itp. dziwactw- ulubione zdjęcia i reportaze :prawdziwe, tchnące zyciem, poznawaniem kultury, ludzi,srodowiska,ktore jakby moznaby dotknac przez sztuke to te z podróży Wańkowicza i Kapuścińskiego a czy ktos,mimo mych propozycji nazwal tak drzewa...nowo sadzone przez KLub. Panstwowe Lasy do momentu podwojnego ich opodatkowania przez rzad 2013 sadzil 300tys drzew/1 nadlesnictwo. w jednym Nadlesnictwie pracuje o wiele mniej ludzi niz tu jest forumowiczow.
Mniejsza o to. Oby Mikke nie poprzetracal swymi piesciami tej wspanialej inicjatywy,choc bez najwspanialszych przedstawicieli polskiego pokolenia podroznikow. Wystarczy przeczytac ktoregokolwiek jedna ksiazke zamiast czytac przez szklanke piwa menu w barze,ktore z Piwnica Pod Baranami nie ma wiele wspolnego. Moze sie przyjmie sztuczka magiczna : 1 smiec za 1 drzewko? choc na Nosalu bylbym bez szans,bo Park,ktory wspieracie sprzedaje najwiecej kubikow drzewa w calej Polsce a sadzi...kto zgadnie...no zero,eureka, za to domy w Parku maja sie dobrze,te z lat 90tych,jak pokazywal mi jeden gorol...Nie bede podawal wiecej przykladow,bo licze ze Klub sie rozwinie i bedzie zapraszal wybitnych gosci.
Kilkoro dobrych zaproszonych wrecz skrytykowalo mnie,gdzie mnie przeprowadziles,zenada te zdjecia i opowiesci typu jak lwa ulaskawilismy a ci co przegrali wycieczke do RPA,czasem cale rodziny z powodu jakiegos zaproszonego goscia to tylko jak sie nazywa ten klub, pytali mnie. Najlepszym komenatrzem bylo jak jeden chlopak powiedzial pewnej dziewczynie podczas "seansu" ze woli na nia patrzec,niz na zdjecia,chyba chodzilo o...mialo byc dyskretnie.
Znajomy fotograf, ktory zaczynal w dobrym katowickim klubie za slub bierze 6500 zl np.,powiedzial mi jedno pamietne zdanie:Twe zdjecie nie wygralo,gdyz liczyl sie podpis,mimo ze bylo nie tylko dobrze naswietlone, z gra swiatel, kontrastow,niespotykana zielenia,no moze w Tatrach zach. mozna odnalezc male Machu Pichcu,moze oceniajacy mial inaczej ustawiony monitor lub to byl po prostu konkurs dla grafikow komputerowych...Nic..to.. wystarczyloby dodac nieco niebieskiego i jak kupa z Beskidow,nie powiem,majacych swa urode,jednak na sztucznie podrasowanymi kolorami zachodu slonca,sfotografowanym szczycie przypominajacym lajno konskie to wybaczcie lecz lepsze zdjecia na FB totalni amatorzy szczytow wakacyjnych robia.
Nie o konkurs jednak idzie a o twarz Klubu.
I tak nie przyjacielem jest ten kto siedzi przy Tobie i glaszcze Agu, piwko saczy i pochlebia,Aniu, ma auto ale na blablacar,bo tam moze zarobic,raffee wie dobrze,ze nie to liczy sie jakie masz auto ale ile ludzi podwiozles a Albin nie to ile masz przyjaciol,lecz dla ilu Ty potrafisz byc przyjacielem. Wiec dziekuje Ci,Moniko, Kasiu,Albinie,Raffee i wielu sympatykom za czas,moze nie tyle spedzony,bo pedzenia bimbru nie lubie,wole warzenie wina domowego,zamiast wpraszania sie do obcych podczas podrozy np. a potem wyliczania,ze podroz mnie wyniosla super tanio bo Maroko i Bialorus na rowerach raptem 80-120 zl/osobodzien. Nie tego uczyli wAfryce mnie goscinni Arabowie,zeby jak gorale zapraszac,ale jak nie przyjedziesz to batem cie w tej warszawie,bo tam moze 50% gorali a reszta winduje ceny...Nie tego uczyl mnie wspanialy podroznik w domie w Wisle z pokojem brazylijskim,japonskim itd.dla ktorego zaproszenie to nie pieniadz ani inwestycja i podroz to nie choroby w Kambodzy,by sie posexic z tamtymi nastolatkami,nie malaria w afryce-apel do Eli Wiejaczki,by nie sprzedawala tych sukienek,po powrocie z Afryki,tylko dala,uszyla cos biednym,jak ja oddaje na Caritas a nie smiertelna orkiestre,za ktorej pieniadze sprzet niszczeje w szpitalach i na woodstcok zachorowuja kolejni lub umieraja by ich ratowac. Moze gdyby byl taki jeden ze mna,przed pewnym nozownikiem w pociagu z woodstocka , ktorym jechalem,bym go uratowal i nie o Pendolino na Prokocimu rdzewiejacym chodzi ale i dworce wreszcie jak w Czechach 10 lat temu, i to,co mowil absolwent fizycznej medycyny w Krakowie,majacy wylacznosc na naprawe sprzetu...Owsiaka. Dlaczego Polska nie potrafi uzyskac osrodka na certyfikaty a tylu ludzi jezdzi za granice a zawsze jest na cos wylacznosc...oj, Panie Gowin, oj Pani Zosiu,gospodyni znad Dunajca, biedni Wy. Dlatego,podroze to tez ludzie,ale nie ci z paczki,tylko przypadkowo spotkani,zabawa z nimi jezykiem,czy to hiszpanskim,czy rosyjskim,ukrainskim, angielskim,arabskim,francuskim a nawet .. polskim z obywatelami Kirgistanu w Moskiwe czy Kazachstanu w Warszawie czy zebrakiem w Paryzu lub Polka na pl. sw. Marka w Wenecji...
Jezeli dotarles do tego momentu drogi podrozniku to masz zadatki na bycia nim,nie jak we wstepie,gratuluje.Zeman, Związek Słowiański.org (dla nielicznych jeszcze Daniel)cdn.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.636 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com