Autostopem po Europie, aby poznać ludzi i obyczaje

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10873 przez Huna
Hej! Nazywam się Sebastian. Mam 21 lat.
W te wakacje (początek / środek lipca) chcę wyruszyć na miesięczny wyjazd do jakiegoś państwa śródziemnomorskiego (Grecja, Włochy, Hiszpania), żeby poznać ludzi tam mieszkających, ich sposób życia i kuchnię danego kraju.
Aby wejść w taki kontakt z mieszkańcami chcę skorzystać z oferty wolontariatu, gdzie miałbym pomagać danej rodzinie w ich codziennych (lub niecodziennych) pracach. Praca w ramach wolontariatu przeważnie wznosi 6h dziennie, a weekendy są wolne. W zamian za pomoc dana rodzina kwateruje i żywi wolontariusza za darmo jak członka rodziny (przeważnie jest to wspólne jedzenie posiłków, jak również wspólne gotowanie).
W internecie najpopularniejszymi stronami, gdzie ludzie ogłaszają się, że chcieliby przyjąć wolontariusza/-szy są: www.helpx.net/ oraz www.workaway.info/
Niestety obie te strony wymagają składki członkowskiej (około 90zł na 2 lata), aby móc skontaktować się z hostem. Jednakże, udało mi się znaleźć stronę całkowicie bezpłatną, dzięki której mam zamiar skontaktować się z jakąś rodziną. ( www.volunteersbase.com/ )

Na miejsce, chcę dojechać (a także potem wrócić) autostopem. Będzie to mój pierwszy wyjazd autostopowy i z tego tytułu szukam towarzysza podróży :)
Jeżeli chodzi o ramy czasowe, to zakładam 2 tyg na sam wolontariat oraz po 1 tyg na dojechanie i powrót z danego miejsca.

Jeżeli miałbyś/miałabyś ochotę towarzyszyć mi w części podróży (tej autostopowej) lub nawet w całości (łącznie z wybranym wspólnie wolontariatem) skontaktuj się ze mną na priv lub facebooku.

Pozdrawiam! ;)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.572 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com