foto weekendy w Pradze, Wiedniu, Budapeszcie

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3727 przez dedos
No i nie będzie tak tłoczno :) Karolina wcześniej rozpisała opcje dojazdu. Nieźle wychodzi ta opcja z przesiadką Kraków-Cieszyn-pieszo przez granicę i pociągiem do Pragi. Autem to chyba za benzynę dużo wyjdzie.. Ale oczywiście była by to wersja najwygodniejsza. Co Wy na to? No i trzeba pomyśleć nad noclegiem - czy załatwiamy coś wcześniej czy jedziemy "na czuja".

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3705 przez Albin
To chyba zdecydowanie lepszy termin bo nadal 85% klubowiczów jest gdzieś "w świecie" na wyprawach większych czy mniejszych.
No i przejdą rekordowe upały jakie nawiedzają obecnie nie tylko Polskę ale także Czechy a w Pradze 35 stopni w cieniu to nie brzmi zachęcająco do zwiedzania z przyjemnością...

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3704 przez dedos
Podczas ostatniego wypadu rowerowego do Tyńca ustaliliśmy przewidywany termin Pragi: 23-25.09.2011.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3540 przez Albin
Ja się dostosuję do większości ... czyli 3 :laugh:

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3534 przez dedos
Super! Ja jestem w stanie sobie parę rzeczy poprzekładać, żeby pojechać, więc może być i w sierpniu i we wrześniu. Czyli już 2 osoby chętne :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3533 przez zkarola
Ja do 23 sierpnia jestem wolna, także do tego czasu mogę jechać, ale można też bardziej przemyśleć ten wyjazd i pojechać jakoś pod koniec września, będzie mniej tłoczno a jeszcze słonecznie.
Z tego co widzę, jeśli chodzi o transport, to autobusy z RDA jeżdżą codziennie i taki bezpośredni przejazd mieści się w takich kwotach: normalny 139zł, ulgowy 125zł (cena w jedną stronę).

Jest jeszcze opcja pociągiem, na stornie PKP nie ma informacji o cenach, dlatego też pisałam maila i bardzo szybko dostałam odpowiedz:
„nie ma biletów ulgowych na danej trasie; cena biletu w kl 2 w relacji kraków gł -praha wynosi 267,00 zł plus jedno miejsce w przedziale do leżenia 6-cio osobowym w wysokości 39,00 zł.
Wszystkie ceny są przeliczane wg aktualnego kursu Euro i zaokrąglone do pełnych złotych.”
Czasowo, zarówno autobus jak i pociąg jadą ok. 10h bez paru minut.

Można też rozważyć opcję z przesiadką:
*Kraków-Cieszyn-pieszo przez granicę- Praga
-PKS Kraków-Cieszyn podróż trwa 3h, cena biletu normal. 18zł
I potem przejść przez granicę i pociągiem z Czeskiego Cieszyna do Pragi (Dla przykładu koszty biletów w jedną stronę bez żadnych zniżek są: Czeski Cieszyn - Praga - 484 czk),
Patrząc na obecny kurs bilet normalny wyniósłby ok.80zł

*Kraków- Kudowa Zdrój-Nachod- Praga
- Kraków- Kudowa Zdrój, czas podróży 8h, cena 63zł
- Kudowa Zdrój-Nachod, czas podróży 25min, cena 2zł
-Nachod-Praga, czas podróży 3h, cena 20zł
Czyli teoretycznie wersja najtańsza.

*Można tez jechać z jakimś biurem podróży, ale lepiej nie;)

No albo znaleźć chętnego kierowcę, samochód i podział paliwa na ilość osób :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.596 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com