Największy konkurs turystyczny w Polsce „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” rozstrzygnięty

Największy konkurs turystyczny w Polsce „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” rozstrzygnięty

Największy konkurs turystyczny w Polsce „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” rozstrzygnięty

 

  Bez wątpienia na Dolnym Śląsku rok 2022 stał pod znakiem tajemniczych podziemi! Za sprawą konkursu zorganizowanego przez Dolnośląską Organizację Turystyczną turyści zwiedzający atrakcje znajdujące się na Szlaku Tajemniczych Podziemi wystartować w konkursie, w którym każdy mógł zostać prawdziwym „Zdobywcą”. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody w postaci elektrycznego roweru marki EcoBike oraz bonów na zakupy w sklepach Martes Sport.

Konkurs rozpoczęty w kwietniu tego roku właśnie dobiegł końca. Wydawałoby się, że zwiedzenie 10 podziemnych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska w czasie 7 miesięcy to nie lada wyzwanie ale jak widać dla prawdziwych „Zdobywców” nie ma rzeczy niemożliwych. Żeby zawalczyć w konkursie „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” należało zebrać dziesięć pieczątek na specjalnej ulotce, przygotować hasło reklamowe Szlaku Tajemniczych Podziemi i wykonać zdjęcie jednej z dziesięciu atrakcji Szlaku Tajemniczych Podziemi.

Do konkursu zgłosiły się osoby z całej Polski a komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze 3 najlepszych prac. Komisja Konkursowa w składzie: Adam Zawada – prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Dominika Czerwińska-Lemieszek – przedstawicielka Gazety Wyborczej – patrona konkursu oraz Zdzisław Łazanowski – prezes Podziemnego Miasta Osówka zwracała uwagę na walory artystyczne oraz potencjał promocyjny prac konkursowych, na które składało się hasło oraz zdjęcie. Ostatecznie trójka „Zdobywców Szlaku Tajemniczych Podziemi” została wybrana a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 grudnia w Hydropolis we Wrocławiu. Konkurs Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi skierowany był do wszystkich pasjonatów podróży i zwiedzania, niezależnie od płci czy wieku. Jeżeli ktoś interesował się historią Dolnego Śląska, regionu na styku trzech kultur i trzech języków, a nie odwiedził wszystkich czy niektórych z obiektów na Szlaku, to przyjazd do wielu z nich był okazją do pogłębienia wiedzy czy poznania nowych, ciekawych, a także atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Natomiast dla osób rozpoczynających swoją przygodę z poznawaniem Dolnego Śląska był to świetny punkt wyjścia do bliższego zaznajomienia się z regionem, jego historią i kulturą mówił Adam Zawada Prezes Stowarzyszenia Dolnośląska Organizacja Turystyczna. W uroczystości oprócz laureatów konkursu, organizatorów i przedstawicieli partnerów konkursu wzięli także udział reprezentanci atrakcji znajdujących się na Szlaku Tajemniczych Podziemi. Na konferencji obecna była właścicielka jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce Pani Elżbieta Szumska z Kopalni Złota w Złotym Stoku, dyrektor Twierdzy Kłodzkiej Pan Daniel Jakubowski oraz niezwykle charakterystyczni przewodnicy-żołnierze stacjonujący na Twierdzy w Srebrnej Górze , którzy na spotkanie przybyli w pełnym umundurowaniu!

I miejsce – nagroda główna rower elektryczny EcoBike Basic Nexus Black trafiła do Pani Anny Łokietko z Wrocławia. Która zainteresowana reklamą konkursu w internecie postanowiła wyruszyć wspólnie z siostrą na odkrywanie podziemnych atrakcji Dolnego Śląska. Atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów były dodatkowym motywatorem dodaje Pani Anna. Laureatka I miejsca ocenia całą trasę za bardzo interesującą a jej ulubiony obiekt to Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

II miejsce ex aequo – nagrody w postaci bonu – karty podarunkowej o wartości 1000 zł do wykorzystania w stacjonarnych sklepach Martes Sport trafiły do Pani Aurelii Mach z Krakowa oraz Pana Dominika Hüpnera z Żarowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom największego konkursu turystycznego w Polsce w 2022 roku! Każde zdjęcie i każde hasło było inspirujące i było namiastką tej wielkiej podróży, jaką trzeba było odbyć, aby zobaczyć każde z miejsc w ciągu niespełna 7 miesięcy. Hasła i zdjęcia konkursowe dostępne są na oficjalnej stronie Szlaku Tajemniczych Podziemi
http://www.szlakpodziemi.pl

Szlak Tajemniczych Podziemi powstał w 2016 r. jako pierwszy i do dziś jedyny szlak turystycznych podziemi w Polsce. Od tamtego czasu każda z atrakcji poszerzyła swoja ofertę, wydłużyła trasę zwiedzania, bądź zaproponowała nowe udogodnienia dla swoich gości. Przypominamy, że obiekty znajdujące się na szlaku czynne są przez cały rok a do odkrywania tajemnic Dolnego Śląska zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku!

Na Szlaku Tajemniczych Podziemi znajdują się Geopark Krobica Kopalnia Św. Jana, Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, Twierdza Kłodzko, Podziemia Zamku Książ, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Sztolnie Walimskie, Podziemne Miasto Osówka, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Dawna Kopalnia Uranu w Kletnie i Twierdza Srebrna Góra.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com